banner201

Otomatik kargo trenlerinin testleri başladı

Demiryolu yük taşımacılığında otomatik trenlerin kontrolü ve uzaktan izlenmesi, 2025'in sonuna kadar ilk kez denenecek ve test edilecek. Proje , Betuwe güzergahının Hollanda bölümündeki açık güzergahta otomatik yük trenleri için bir yıllık bir deneme çalıştırmasını içeriyor .

Otomatik kargo trenlerinin testleri başladı
banner95

Rotterdam Limanı’nı Ruhr Bölgesi’ne bağlayan ve sadece Hollanda'daki yük trenleri için geçerli olan Betuweroute'da Alman-Hollandalı " Kargo için Otomatik Tren İşletme Teknolojilerinin Test Edilmesi " projesi başladı. Demiryolu yük taşımacılığında otomatik trenlerin kontrolü ve uzaktan izlenmesi, 2025'in sonuna kadar ilk kez denenecek ve test edilecek. Proje , Betuwe güzergahının Hollanda bölümündeki açık güzergahta otomatik yük trenleri için bir yıllık bir deneme çalıştırmasını içeriyor .

Proje, Federal Ulaştırma ve Dijital Altyapı Bakanlığı tarafından "Geleceğin Demiryolu Yük Taşımacılığı" federal programının bir parçası olarak 18,9 milyon Avro ile finanse ediliyor ve bunun 17,5 milyon Avro'su DB Cargo AG tarafından karşılanacak .

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner216

banner174

banner178