banner201

Kuzey Adriyatik Limanları ortak amaç için birleşti

İtalya, Hırvatistan ve Slovenya arasındaki yapılan üçlü işbirliği ile Kuzey Adriyatik limanlarının güçlendirilmesi ve teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Kuzey Adriyatik Limanları ortak amaç için birleşti
banner95

NAPA'da birleşen limanlar, ortak politikalar ve eylemler için ortak bir deklarasyon imzaladı.

Anlaşma ile; NAPA-Kuzey Adriyatik Limanları Birliği'ne (Venedik ve Chioggia Limanları, Trieste ve Monfalcone, Ravenna, Capodistria ve Rijeka) ait Kuzey Adriyatik limanları, teşvik edilerek güçlendirilecek.

İtalya, Hırvatistan ve Slovenya arasındaki üçlü işbirliği Aralık 2020'de yeniden başladı ve Nisan 2021'de konsolide edildi.

AdSPMAS başkanlığının bir parçası olarak koordine edilen NAPA limanları arasında bir karşılaştırmanın sonucu olan ve şimdi 2022'ye kadar uzatılan anlaşma, Sürdürülebilir Altyapılar ve Hareketlilik Bakanlığı tarafından Hırvatistan ve Slovenya'nın ilgili Bakanlıkları ile işbirliği içinde destekleniyor.

Anlaşmanın amacı Kuzey Adriyatik limanlarıyla ilgili alanlarda üç ülkenin Dışişleri Bakanlarının üçlü tarafından verilen taahhütlere somut uygulama verilmesi böylece yeşil limanlar, akıllı limanlar, Ten-T ağlarına bağlantıların uygulanması.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2021, 13:03

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner216

banner174

banner178