banner201

Havaş, aşı sevkiyatlarına hazır

Havaş Antrepo Koordinatörü Turhan Yeşil, 2021 yılı için yaptıkları değerlendirmede hizmet ağlarını genişlettiklerini ve tesis yatırımlarına devam edecekleri bilgisini paylaştı. Geçen yıll 11 milyon euro yatırım yaptıklarına değinen Yeşil, "Aşı sevkiyatlarına ilişkin özel koşullara hızlıca adaptasyon sağlamak üzere, soğuk hava depolarımızın ve soğutucu üniteli ekipmanlarımızın arttırılması yönünde yatırımlarımızı planlıyoruz" dedi.

banner179
Havaş, aşı sevkiyatlarına hazır
banner95

Turhan Yeşil'in açıklamaları şöyle: "Covid-19 salgınıyla birlikte, seyahat kısıtlamaları, hava kargo ve yolcu trafiğindeki düşüşten olumsuz yönde etkilenen lojistik sektörü, yılın ikinci yarısında tıbbi malzeme ihtiyaçları ve e-ticaretteki talep artışına bağlı olarak bir yükseliş trendi yakaladı. Bu doğrultuda, 2021 yılında da e-ticaret ürünlerinde talep artışının sürmesi ve küresel ölçekte planlanan Covid-19 aşı dağıtım çalışmaları paralelinde kargo ve lojistik sektöründe büyümenin devam etmesini bekliyoruz. Ayrıca, sektörümüzde dijitalleşmenin etkilerini daha fazla göreceğiz. Yeni temassız teknolojilerin kullanımı yaygınlaşacak. Bizler de, kargo ve antrepo faaliyetlerimizdeki inovasyon odaklı yatırımlarımızı yeni teknolojilerle desteklemeyi sürdüreceğiz. 
Covid-19 aşı çalışmaları kapsamında, soğuk zincirin korunarak sevkiyatların gerçekleştirilmesi ve uygun koşullardaki soğuk hava depolarında korunması konusundaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. İstanbul Havalimanı’nda geçtiğimiz yıl yaklaşık 11 milyon Euro yatırımla tamamladığımız 10 bin metrekarelik antrepo tesisimizde, son teknoloji donanımlara sahip soğuk hava depoları ve frigorifik araçlarımız bulunuyor. Gümrüklü taşımacılık için de kullandığımız soğutucu üniteli özel ekipmanlarımız, Türkiye’de yer hizmetlerinde ilk defa Havaş filosunda hava kargo için hizmete alındı. Aşı sevkiyatlarına ilişkin özel koşullara hızlıca adaptasyon sağlamak üzere, soğuk hava depolarımızın ve soğutucu üniteli ekipmanlarımızın arttırılması yönünde yatırımlarımızı planlıyoruz. Ayrıca, havayolları kargo operasyonları açısından kritik öneme sahip olan antrepo hizmetlerimizde yatırımlarımızı sürdürmekteyiz. Bu yıl Antalya Havalimanı’nda yeni antrepo tesisimizi hizmete açtık. Müşteri portföyümüzdeki birçok havayoluna dördüncü antrepo lokasyonumuz olan Antalya Havalimanı’nda antrepo hizmeti sunmaya başladık. Hava kargo ve lojistik sektöründeki ihtiyaçlar doğrultusunda, hizmet ağımızı genişletmek üzere tesis yatırımlarımıza da devam edeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 15:10

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
banner184
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178