banner201

Cemal Elmasoğlu, Genel Kurul için açıklama yaptı

Elmas Grup Lojistik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı E. Cemal Elmasoğlu, 2 Haziran 2021 tarihinde Uluslararası Nakliyeciler Derneğinin 40.Olağan Genel Kurulu ile ilgili olarak açıklama yaptı: Açıklamanın tamamı şöyle:

banner179
Cemal Elmasoğlu, Genel Kurul için açıklama yaptı
banner95

“2 Haziran 2021 tarihinde Uluslararası Nakliyeciler Derneğinin 40.Olağan Genel Kurulu , Uluslararası ve Lojistik faaliyetlerinde görev alan biz üyeler için çok önem arzetmekte .

Lojistik sektörü içerisinde dünya ile rekabet eden sistemlerin içinde Türk markaları olarak var olmak adına UND ‘yi yönetecek kadroları seçmek , beraberinde yeni inovatif iş modelleri ile Derneğimizi üye odaklı olarak tüm Bölge üyelerinin gönüllü katkıları ile birlikte paylaşarak yönetmek UND’yi farklı ve ayrıcalıklı kılacaktır.

Yeni oluşacak kadrolar sektörel gelişimlere açık yeni yatırımları destekleyecek , yerelinde ve genelinde güçlü yapı ile sektörümüzü ileri götürecek cesur kararlara imza atacağına inancım tamdır .

Özellikle çevre ve çevre etkili rejimlerin Lojistik sektöründede uygulanabileceğini vurgulamak beraberinde sektörde bu konuda da ilk ve öncü adımları Dernek olarak projelendirip atmak bizler için ayrı bir önem taşımaktadır. Bu anlamda Devletimiz ile beraber sektörel teşviklerin arttırılmasına yönelik ayrı bir çalışma yapılması kaçınılmazdır.

UND’nin kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeyerek Türk Lojistik sektör oyuncularının Pazar payımızı arttırmak adına yeni stratejiler ve yeni iş modelleri sürekli olarak geliştirilmelidir. Sektör UND liderliğinde tam bir ihracat üreten , katma değer yaratan konuma getirilmelidir. Bu nedenle Derneğin durağan ve iş tekrarı politikalarından acilen kurtulması kaçınılmazdır.

Lojistik operasyon süreçleri içerisinde hepimizin bildiği Limanlar ve Lojistik merkezler çok önem taşımaktadır. Özellikle her Bölge ve üyelerimizin gelişiminde , ortaya konacak Lojistik modellerin gelişimi ve altyapıların tamamlanması ile Üye aynı zamanda kent gelişecek , ve Bölge akslarında oluşturulacak Lojistik merkezler sayesinde İhracatçımızın lojistik maliyetlerinde tasarruflar gerçekleşecektir , ve milli ürünlerimizin ihracat pazarındaki payı artacaktır.

Hepimizin amacının 2023 , 500 milyar dolar ülkemiz İhracat hedefine ulaşmak olduğunun ; ve bu hedeflere ulaşmada İhraç ürün içerisine giren sabit lojistik maliyetlerinin kontrollü bir şekilde düşürülerek gerçekleşeceği noktasını tüm oyuncuların paylaşımcı bir süreçle kabul etmesini sağlıyacaksak , bu görevi UND yönetimi bizzat üstlenmelidir.

Bu anlamda oluşabilecek yeni yatırımlar , her üyeyi , sektörümüzü ilgilendiren her dinamik içerisinde UND Yönetimleri hem fikri hemde proje anlamında Bakanlığımız ile birlikte ortak hareket etme kültürünü geliştirmelidir.

Bu bağlamda ülkemiz yeni sektörleri barındıracak yatırım Ülkesi olacaksa bunun yolunun üstün teknolojilerle donatılmış, altyapısı tamamlanmış Lojistik sektöründen geçeceği gerçeğini , ülkemizin geleceğine inanan ve geleceği bugünden gören her bireyin kabul etmesi ile mümkün olacağına inanması gerekmektedir.

Tüm bu yapıların oluşumu için bilinen ezberleri bozmamız , Bölge temsilcilikleri ve aktif hale getirilmesi şart olan Bölge çalışma gruplarının UND yönetimi ile birlikte ortak dili ve ortak aklı kullanmasını sağlayacak iş modellerini kurmamız ile mümkün olacaktır. Bu yapının kurulmasında üyenin 24 saat yanında olan , dinleyen , sorununu yarına bırakmadan bugün çözüm odaklı olarak bitiren , sektör içinde fiilen görev alan bir yönetişim anlayışının egemen olmasının sağlanması zorunludur.

Bu kapsamda 40.olagan genel kurulun Derneğimize hayırlara vesile olmasını dilerken , her zaman son sözü üye söyler söylemin ne kadar doğru olduğunun bilinci içinde ; bir üye olarak Sayın Fevzi Çakmak, Sayın Ali Çiçekli ve çok değerli üye dostlar tarafından kurulan Birlikte Güçlüyüz grubunun değişimin en değerli halkası olacağına inancım ile birlikte , tüm üyelerimize sevgi ve saygılar sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2021, 11:32

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178