banner201

Anadolu'dan Avrupa'ya ihracat treni

banner250

Anadolu’daki ihracatçıların ürünlerini Avrupa’ya demiryolu ile direkt taşımaya başlayacağını duyuran DSV ilk treni 30 Nisan'da hareket edecek.

Anadolu'dan Avrupa'ya ihracat treni
banner231

Lojistik sektöründe, kara, deniz, hava ve demiryolu taşımalarında dünya devi Danimarka merkezli DSV, lojistik sektörüne yeni bir soluk daha getiriyor. Sürdürülebilir bir yaklaşım ile DSV, Türkiye’nin Doğu Avrupa pazarında daha güçlü bir pozisyona ulaşması için çok önemli bir hizmet başlatarak Anadolu’daki ihracatçıların ürünlerini Avrupa’ya demiryolu ile direkt taşımaya başlıyor. Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan, Köseköy’den Brno’ya ilk tren 30 Nisan’da kalktı!

banner95

Danimarkalı lojistik devi DSV süre, performans ve sürdürülebilirlik açısından en önemli ulaşım ağı olan demiryolu yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek Köseköy-Brno demiryolu hattını açtı. Sürdürülebilirliğin en önemli değer olduğu bilinciyle yatırımlarında demiryoluna ağırlık veren DSV, yeni hizmeti ile Gebze, İzmit, Bursa, Sakarya gibi Türkiye’nin ticaret açısından önemli noktalarını Doğu Avrupa’ya direkt olarak ulaştırıyor. Railcargo ile DSV ortaklığında Anadolu’yu Avrupa’ya düzenli servislerle bağlayan tren Köseköy-Marmaray-Kapıkule-Budapeste-Brno rotasını izliyor.

‘’Demiryolu taşımacılığı sürdürülebilirlik açısından çok önemli!’’

DSV Genel Müdürü Ozan Önder; Türkiye’nin en geniş 45HC ( tıra en yakın ölçüde) konteyner filosuna sahip lojistik firması olarak Avrupa demiryolu ağımızı bir adım öteye daha taşıyoruz. Anadolu’daki ihracatçılarımızın ürünlerini Avrupa’ya demiryolu ile direkt taşımaya başlıyoruz. Köseköy terminalini aktif hale getirerek Avusturyalı Railcargo firması ile birlikte 40 konteyner taşıma kapasitesine sahip 20 vagonlu trenimizi düzenli olarak haftanın her günü kaldırıyoruz. Bu yeni projemiz Türkiye’nin Doğu Avrupa pazarında daha güçlü bir pozisyona ulaşması için çok önemli. Gebze, İzmit, Bursa, Sakarya gibi ticaret için kritik önem taşıyan duraklara yeni hattımız ile ciddi bir rahatlama sağlıyoruz. Bir sonraki hedefimizde, Ege Bölgesi’ndeki potansiyeli ortaya çıkarmak için bu hattımızı İzmir’e kadar indireceğiz. Demiryolu taşımacılığının sürdürülebilirlik açısından ne kadar önemli olduğunu pandemi döneminde gördük. Bildiğimiz gibi bir günde sınır kapıları kapandı ve kara yolu lojistiği durma noktasına geldi. Biz de sürdürülebilir bakış açımızla yatırımlarımızda demiryolu taşımacılığına ağırlık verdik. Yurtiçinde ve yurtdışında kapıdan kapıya sunduğumuz tüm operasyon süreçlerimizi kendi ekibimizle yapıyoruz. Böylelikle tüm müşterilerimizin taleplerini ve ihtiyaçlarını yüksek hizmet kalitemiz ile karşılıyoruz.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 15:16

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178