Otokar, Malezya'daki DSA'da COBRA II ve AKREP II'yi sergiliyor Otokar, Malezya'daki DSA'da COBRA II ve AKREP II'yi sergiliyor

MAYA Grup çatısı altında hizmet veren IKEA Türkiye’nin Ülke Müdürlüğü görevine 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla C. Kerim Nişel atandı. Nişel bu görevi, MAYA Grubu CEO’luğu görevinin  yanı sıra 2008 yılından bu yana IKEA Türkiye’nin kurumsal yapılanma ve büyüme döneminde Ülke Müdürlüğü görevini de üstlenmiş bulunan Fuat Atalay’dan devraldı. Yeni dönemde Nişel, IKEA Türkiye’nin  büyüme, çok kanallı mağazacılık ve yeni nesil müşteri deneyimi stratejilerine  liderlik edecek.

Kariyerine 2000 yılında finans danışmanlığı alanında özel bir şirkette başlayan Nişel, şirket birleşmeleri ve satın almaları, özelleştirmeler ve şirket değerleme projelerinde deneyim kazanmıştır. 2004 yılında MAYA Holding A.Ş bünyesinde yeni kurulmuş olan IKEA Türkiye – MAPA A.Ş.’e Finansal Kontrolör olarak katılmış ve Ülke İç Denetim Müdürü, Finansman Grup Müdürü ve Finans Direktörü olarak farklı görevler üstlenmiştir. 2017 yılında IKEA Türkiye Genel Müdür Vekili ve CFO pozisyonuna atanan Nişel, 10 yılı aşkın süredir IKEA Türkiye ve MAYA Holding Grup İştirakleri Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmektedir. Nişel ayrıca Zincir Mağazalar Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

St. Joseph Fransız Lisesi’nde okuyan C. Kerim Nişel, lise eğitimi sırasında AFS programı ile ABD’ne gitmiştir ve daha sonra California State University Fresno’da, finans alanında lisans derecesini tamamlamıştır.

Editör: Mutlu Doğan