Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve İsveç’ten sonra EvoLog Lojistik yurt dışındaki 5. Yatırımı Kardeş Azerbaycan oldu.

Kurulduğu 2013 yılından bugüne kadar genç ve dinamik kadrosu ile sürekli büyüyen ve Türk Lojistik sektörüne getirdiği yeniliklerle adından söz ettiren EvoLog; Türkiye’nin doğusundaki ilk şirketini kardeş ülke Azerbaycan’da açtı. EvoLog Azerbaijan MMC; firmanın Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve İsveç’ten sonra yurt dışındaki 5. yatırımı oldu.

10 Haziran 2022’de açılışı yapılan şirket, Hava, Deniz, Karayolu taşımacılığı ile depolama, dağıtım, gümrükleme ve e-ticaret Lojistik hizmetlerini EvoLog kalitesi ve vizyonu ile müşterilerine sunuyor.

Tarihi Rotalar

EvoLog Lojistik Havayolu Direktörü ve Azerbaycan operasyonlarından sorumlu yöneticisi Fırat Pakyüz, ofisin kuruluş vizyonuna ilişkin yapmış olduğu açıklamada “Bu yatırımın vizyonu ve temelleri tarihsel verilere dayanmakta. Aslında Dünya’da ana ticaret rotaları hiç değişmedi. Sadece dönemsel ve konjonktürel olarak önemleri azaldı ya da arttı. İpek Yolu da bunlardan biri. Bizlerin yapmış olduğu, günümüz konjonktüründe yeniden belki de eskisinden daha da önemli hale gelen ve Doğu ile Batı’yı birbirine bağlayan bu kadim rota üzerinde, müşterilerimizin tedarik hatlarını nasıl daha güvenli, daha sürdürülebilir ve daha homojen hale getirebilir ve bunu günümüz lojistik mühendisliğinin imkanları ile yeniden analiz ederek nasıl daha maliyet etkin hale getirebiliriz sorusunu cevaplamaktı. Stratejik coğrafi konumu, her gün gelişen ve küresel dinamiklere uygun hale gelen ekonomik konjonktürü, özellikle havayolu ulaştırması eko sistemi ve ülkemizle olan yakın ekonomik ve siyasi ilişkileri sebebi ile kardeş Azerbaycan, bu stratejik sorunun doğal cevabı bizler için. Bu yatırımımız ile; hem Kobilerimizin e-ticarette stratejik pazarlarına erişimlerini, maliyet etkin çözümler ile kolaylaştırmayı ve rekabet kapasitelerini artırmayı, çok yakın zamanda pazara sunacak olduğumuz Havayolu + Karayolu / Demiryolu + Havayolu / Havayolu + Denizyolu, kombine taşımacılık çözümleri ile ihracatçımızın ihtiyacı olan ham madde – yarı mamul tedariği için sürdürülebilir kapasite, sürdürülebilir maliyet sağlamayı ve stratejik savunma sanayimiz için güvenli bir tedarik hattı sağlamayı amaçlamaktayız. Bu çözümlerimize değerli müşterilerimizin teveccühlerinin de yüksek olacağından emin olmak ile birlikte, bugüne kadar ve bundan sonar kendilerinden almış olduğumuz destek ve dinamik vizyonumuz ile hem bölgede hem Dünya’da yatırımlarımıza devam ediyor olacağız.”diye belirtti.