Lojistiğin başkanları konuştu: Lojistik eko-sistemi kurulmalı Lojistiğin başkanları konuştu: Lojistik eko-sistemi kurulmalı

Avrupa'nın önde gelen firmalarından Eurodis, 2023'te zayıflayan ekonomiye rağmen yüzde 80 gibi büyük bir büyüme gösterdiğini açıkladı. Bu büyümede B2C sevkiyatlarının büyük payı olduğu belirtildi.

EURODİS GmbH Genel Müdürü Jens Reibold, 2019'dan bu yana sevkiyat sayısını dört kattan fazla artırdıklarını belirterek, "Mutlak sevkiyat hacmi çift haneli milyon aralığında olan şebeke, ekonomik zayıflıklar nedeniyle tahmininde daha düşük bir büyüme oranı üstlenmişti. Ancak 2015 yılında B2C akışlarını da desteklemeye karar verdiğimizden beri büyüme çok büyük oldu. Daha önce EURODİS, B2B işine odaklanmıştı. Şimdi, her saniyeden fazla gönderi özel bir adrese gönderiliyor." dedi. 

Reibold, B2C taşımacılığının akışının öncelikle EURODIS ağındaki ortakların kalitesine devam ettiğini aktararak şunları söyledi: "Üyelerimiz, yüksek derecede esnekliği koruyan ve uluslararası taşımacılık süreçlerinin sürekli iyileştirilmesine büyük önem veren güçlü ulusal şirketlerdir. Bu nedenle müşteriler bize güveniyor."

EURODIS'in çalıştığı firmalar arasında; Bonafide (İsviçre), Österreichische Post (Avusturya) ve cee'deki yan kuruluşları, FAN Courier (Romanya), WeDo (Çek Cumhuriyeti), PostNL (Hollanda), Redur (ispanya ve Portekiz), SDA (italya), trans-o-flex (Almanya), Interoute (Lüksemburg) ve Geniki Taxydromiki (Yunanistan ve Kıbrıs) bulunuyor. 

Editör: Mutlu Doğan