banner201

Koluman‘dan İntermodal için Class çözümler

Artan maliyetler ve çevresel faktörler nedeniyle intermodal taşımacılığın giderek artığına değinen Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Satış ve Pazarlama Müdürü Serdar Durmaz, müşterilerine bu alanda kullanabilecekleri Cargo ve Mega Class olarak iki çeşit üretilen Huckepack treyler sunduklarını ve bu ürünlerin hem karayolu hem de vagon taşımacılığında hizmet verdiğini söyledi.

banner179
Koluman‘dan İntermodal için Class çözümler
banner95

Yarım asırdan fazla üretim tecrübesi bulunan Koluman, intermodal taşımalarda kullanılacak treylerin üretimi ve geliştirilmesinde de öncülük ediyor. Koluman’ın Türkiye’nin ilk huckepack treylerini üreten firmalar arasında yer aldığını belirten Serdar Durmaz, ürünlerini sürekli olarak geliştirdiklerine değindi. “İntermodal için Class çözümler” sunuyoruz diyen Durmaz, Cargo ve Mega Class olarak iki çeşit üretilen Huckepack treylerler hem karayolu hem de vagon taşımacılığında kullanılmaktadır. ADR EX II ve EN 12642 Code XL yük emniyet sertifikasına sahip bu ürünlerin zemini 7.200kg forklift aks yüküne dayanıklı ve şasileri P400 Huckepack kaldırma sistemine uygun şekilde güçlendirilmiştir. Ürünlerimiz Avrupa Deutsche Bahn  onaylı olup d, e, f, g ve i tipi vagonlarda taşımaya uygun” şeklinde konuştu.


Türkiye ve Avrupa arasındaki karayolu taşımalarında transit geçişlerde yaşanan zorluklar, artan maliyetler ve çevresel faktörler nedeniyle intermodal taşımacılığın giderek arttığına değinen Durmaz, modelin avantajlarına yönelik şunları söyledi: “Özellikle uluslararası taşımacılık yapan büyük lojistik firmalarının tercihi olan intermodal taşımacılık, firmalara operasyonel planlama kolaylığı, ekonomiklik, maksimum yükleme optimizasyonu ve çevre kirliliği oluşturmayan ekolojik taşıma olanağı sunuyor.”
 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 11:17

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178