Doğuş Otomotiv’den treyler pazarı için yeni iş birliği Doğuş Otomotiv’den treyler pazarı için yeni iş birliği

Sürdürülebilirlik Dalında Avrupa Taşımacılık Ödülü;, sürdürülebilir uygulamalara bağlılığı gösteren ve bu uygulamaları destekleyen ticari araç sektöründeki şirketlere veriliyor. Transport gazetesi tarafından verilen ödül ile, sorumlu ve sürdürülebilir girişimlerin bir aracın verimliliği ve rekabet gücü ile birlikte çok iyi bir şekilde ilerlediğini göstermeyi hedefleniyor.

Sınıfında lider verimlilik
Yeni Nesil DAF kamyonlar, uzatılmış ve son derece aerodinamik kabiniyle verimlilik ve sürdürülebilirlik alanlarında yeni endüstri standartlarını belirleyerek sınıfında lider düşük yakıt ve AdBlue tüketimi sağlıyor. 
Verimliliğin yanı sıra 200 bin kilometreye kadar uzun servis aralıkları, minimum iç sürtünme kaybı için dingil gövdelerindeki ultra düşük yağ seviyeleri, düşük araç ağırlıkları ve Tahmini Hız Sabitleyici gibi akıllı Gelişmiş Sürücü Yardımcısı Sistemleri de katkıda bulunuyor. 
Ayrıca Yeni Nesil DAF kamyon serisi, sürücü ve diğer yol kullanıcıları için en yüksek güvenliği garanti ederek kendi segmentlerinde rakipsiz doğrudan ve dolaylı görüş sunuyor. 

"En ikna edici aday"
Transport gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni ve jüri üyesi Christine Harttmann, DAF'ın verimlilik başarılarının önemini vurgulayarak şu yorumlarda bulunuyor: "Dizel kamyonlar, satın alma kararlarında başı çekmeyi sürdürmektedir. Bu nedenle, üreticilerin içten yanmalı motorların verimliliğini artırmaya devam etmesi doğru ve önemlidir. 'Geleneksel Tahrikli Kamyonlar' kategorisinde yer alan çok sayıdaki güçlü katılımcı, tüm üreticilerin bu konudaki bağlılığını ortaya koymaktadır. Sonuç olarak, DAF XF 450'nin gözler önüne serdiği DAF Yeni Nesil Kamyon tasarımı konsepti, ödülü kazanan en ikna edici aday oldu."

"Taahhüdümüzün bir kanıtı"
Pazarlama ve Satış Müdürü ve DAF Yönetim Kurulu üyesi Bart Bosmans: "Bu önemli ödül için çok mutluyuz. DAF'ın Yeni Nesil Kamyon serisi, yeniliklere ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızın bir göstergesidir. XF 450, sektördeki en yüksek yakıt verimliliğine sahip kamyonları geliştirmek için gösterdiğimiz büyük çabayı gözler önüne seriyor" dedi. 

Editör: Mutlu Doğan