Kamyon sürüşü için yapılan bilgisayar oyunları, oldukça popüler. DAF Trucks araçları da en çok tercih edilen kamyonlar arasında yer alıyor. Euro Truck Simulator 2'ye (ETS2) DAF'ın International Truck of the Year 2023 ödüllü aracı DAF XD dağıtım kamyonunu da eklendi. Sürüş konforu ile dikkat çeken bu araç, bilgisayar oyuncularının en çok tercih edeceği araçlardan biri olacak gibi görünüyor. 

Geçtiğimiz yıl IAA'da tanıtılan, en son teknolojilere sahip Yeni Nesil DAF XD bölgesel ve ulusal dağıtım segmentinde yeni bir standart oluşturdu. Verimlilik, güvenlik ve sürücü konforu alanlarında XD, kendine özgü bir lig yarattı.

Scania'dan üniversitelilere kariyer için tavsiyeler Scania'dan üniversitelilere kariyer için tavsiyeler

Üstün görüş kabiliyetini deneyimleyin
Oyuncular bilgisayar oyununda XD'nin birinci sınıf güvenliğini sanal olarak deneyimleyebilecek. Geniş ön cam ve ultra düşük seviyeden başlayan yan camlar, alçak kabin konumu ve isteğe bağlı geniş görüşlü camla birleşerek benzersiz bir doğrudan görüş sağlıyor. Ayrıca benzersiz DAF Corner View ve DAF Digital Vision System ile optimum dolaylı görüş oyunda garanti ediliyor.

European Truck Simulator 2
SCS Software CEO'su Pavel Šebor,  konuyla ilgili olarak yaptğı açıklamada "DAF XD'yi Euro Truck Simulator 2'ye ekleyerek DAF Trucks ile kurduğumuz iş ortaklığından memnuniyet duyuyorum. DAF XD'yi oyun dünyamıza katmak, her bir yolculuğu keyifli ve özgün kılma misyonumuzda önemli bir dönüm noktası oldu," dedi. 
Euro Truck Simulator STEAM mağazası aracılığıyla alınabiliyor

DAF Sanal Deneyimi
DAF Trucks Satış Müdürü Rik van Aken ise, "DAF Digital Vision System ile donatılan DAF XD'yi Euro Truck Simulator 2'de görmekten heyecan duyuyoruz. Bu sayede binlerce oyuncu, ödüllü dağıtım kamyonumuzun birçok benzersiz özelliğini kendileri deneyimleyebilir," açıklamasını yaptı.

Editör: Mutlu Doğan