İlk Prometeon markalı lastikler Mısır’da tanıtıldı İlk Prometeon markalı lastikler Mısır’da tanıtıldı

Continental ve Conti Urban lastik serisi, “Lastikler ve Lastik Yönetimi” kategorisinde ödüle layık görüldü.  Ödül Alman Huss-Verlag Yayınevi‘nin yayınladığı online dergi Busplaner tarafından 6’ıncı kez düzenlenen “Uluslararası Busplaner Sürdürülebilirlik Ödülleri” kapsamında verildi. 

Ödülle ilgili açıklama yapan, Continental Yenileme Lastikleri Pazarlama Müdürü Timo Röbbel, Continental açısından sürdürülebilirliğin maliyetle eşdeğerde olduğuna ve bunun pazarda giderek artan bir ilgi gördüğüne dikkat çekerak, “Busplaner Sürdürülebilirlik ödülü, doğru bir stratejiyle ilerlediğimizin önemli bir kanıtı” dedi.

Röbbel, Continental, akıllı Conti Urban otobüs lastiklerinin ve ContiConnect dijital çözüm yelpazesinin etkin filo yönetimine önemli bir katkı sağladığına vurgu yaptı.

“Lastiklerimizin enerji tasarruflu ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra proaktif bakımı da sağladığından emin oluyoruz” diyen Röbbel, Conti Urban gibi akıllı lastiklerin lastik izlemeyi basit, rahat ve etkili hale getirdiğini belirtti. 

Diğer yandan operasyonel güvenilirlik, daha uzun lastik ömrü ve araç kapasitesinin iyi kullanımı gibi faktörlerin, karbon emisyonlarının azaltılması ve filo sürdürülebilirliğinin artırılmasına da büyük katkıda bulunduğunun altını çizdi.