Cangüller Treyler, 40 bin metrekare açık alan 28 bin metrekare kapalı alan üzerinde 95 kişilik ekiple treyler üretimini gerçekleştiriyor. İhracat markası olan Tyrion Trailer markasıda bulunan firma, yeni fabrikası ile yıllık üretim kapasitesini ilk etapta 700, daha sonra 1200’adede çıkartmayı hedefliyor.

Türk treyler sanayisinin gelişimine şahitlik ediyoruz

Törende bir konuşma yapan TREDER Başkanı Yalçın Şentürk konuşmasında “Türk treyler sektörü Avrupa’nın en büyük ikinci treyler üretim merkezi haline gelmiştir. Geçen yıl 60 bin adet treyler ürettik. Türkiye’nin bütün treyler ihtiyacı yerli üretimle karşılıyoruz. Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Rusya, Türki Cumhuriyetleri’ne ihracat yapıyoruz. 70’i aşkın ülkeye Türkiye’den treyler ihraç ediyoruz. Türk treyler sanayisinin gelişimine bugün bir kez daha şahitlik ediyoruz. 41 yıldır treyler sanayisine hizmet veren Cangüller, inşallah yeni fabrikasıyla ülkemize daha fazla döviz kazandıracak daha fazla istihdam sağlayacaktır. Yeni fabrikanın sektöre, ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.”

 

40 yıldır yollardayız

Cangül Group Genel Müdürü Ferhat Cangül, şunları söyledi: “40 yıldır güzel Türkiye’mizin her bir noktasına kaliteden ödün vermeden ürettiğimiz ürünlerimizi teslim ediyoruz. Bizler burada emek verirken, yollarda adımızı görmek, müşterilerimiz tarafından tercih edilmek çok gurur verici.  Bugün Türkiye’de, 1990 yılından beri ürettiğimiz Yana Devirmeli Treyler ’imiz, sektöründe rakipsiz bir ürün haline geldi. Özellikle demir-çelik sektöründe güvenli ve daha hızlı lojistik desteği sunuyor.  Bunun yanında 1360 Açık Kasa Treyler, Küvet Damper, Hurda Taşıma Damperi, Tenteli Treyler, Teleskopik ve Uzatmalı Treyler gibi daha birçok ürün çeşidimiz bulunmakta.  Bundan sonraki yıllarda da hep kendimizi geliştirmek ve ürün gamımıza yeni ürünler katmak hedefindeyiz.

Fabrikamızda kesintisiz üretim mantığıyla kurulan hatlarda birçok farklı ürünü seri şekilde üreterek hem zaman kaybını önlemek hem de termin sürelerini azaltarak müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefliyoruz.

Ford Otosan atık bataryaları enerji depolamada sisteminde kullanacak Ford Otosan atık bataryaları enerji depolamada sisteminde kullanacak

Ülkemizin her zamankinden daha fazla iş kollarına gereksinim duyduğu bu günlerde artan müşteri talepleri doğrultusun da bütün potansiyelleri değerlendiriyoruz. Sektörün değişen ihtiyaçlarına yönelik AR-GE çalışmalarımızla müşterilerimizin isteklerine yanıt veriyoruz.

40. yılımızda yeni sorumluluklarımız ile bu güzel açılışta bizleri yalnız bırakmadığınız için siz kıymetli misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Nice 40’lı yıllarda böyle güzel etkinliklerde bir araya gelmek dileğiyle.”

28 bin kapalı 40 bin metrekarelik alan

Cangül Treyler Genel Müdürü Fatih Cangül de şunları söyledi:

“Türkiye’de treyler üretiminin ilk günlerinden itibaren sektörün içinde olan bir şirketiz. 1993 yılında elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz rahmetli amcam Mehmet Cangül’ün, 1983 yılında tamir-onarım-bakım servisi olarak temellerini attığı, kıymetli babam Durmuş Cangül’ün emekleri ve tecrübesiyle bugüne kadar getirdiğimiz firmamız Cangüller Treyler ’in, bu güzel gününü sizlerle paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Firmamız, bu zamana kadar kendini sürekli yenileyen, alanında uzman personeli ve kaliteden ödün vermeyen duruşu ile Treyler sektörünün hızlı büyüyen, güvenilir temsilcilerinden biri olmayı başarmıştır.

Bu 40 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemiz ile müşterilerimize her zaman yüksek kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet sunma anlayışımızla hareket ediyoruz. 

Şirket bünyemizde 40 bin metrekare açık alan 28 bin metrekare kapalı alan ve konusunda bilgi ve tecrübeye sahip 95 kişilik profesyonel ekibimiz ile uluslararası standartlara uygun bir şekilde treyler üretimini gerçekleştiriyoruz. İhracat markamız olan Tyrion Trailer markasıyla ürünlerimizi ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Bu fabrikamız ile yıllık üretim kapasitemizi ilk etapta 700, daha sonra 1200’adede çıkartmayı hedefliyoruz. Ayrıca DFC Demir Çelik firmamız ile demir çelik sektöründe de ticaretimiz devam ediyor.

Bugüne kadar bizlere her anlamda destek olan bütün kurumlarımıza, iş ortaklarımıza ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. 40 yıldır hiç durmadan Cangüller çatısı altında emek veren başta babam Durmuş Cangül’e, 20 yılı aşkın süredir yanımızda olan fabrika müdürümüz Kenan Canöz’e ve tabi ki en değerlilerimiz kıymetli çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum. Biz birlikte varız.”

Editör: Hasan Karakurt