Toplantının açılış konuşmasını yapan BPW Otomotiv AŞ. Genel Müdürü Hüseyin Akbaş, kısaca BPW grubunu tanıttı, BPW’nin 1898’de kurulan ve dünyanın sektöründe en köklü firmalardan biri olduğunun altını çizen Akbaş, “Çekirdek bir ekiple yola çıkan BPW, bugün 2660’ı Almanya’da olmak üzere 7 binin üzerinde çalışanı bulunuyor.  Yılda 500 bin adet üzerinde aks üretiliyor. 50’den fazla ülkede üretim, satış veya temsilcilik organizasyonu bulunuyor. BPW, aks üretimi dışında aydınlatma, üst yapı elemanları, telematik gibi bir çok ürün grubunu da müşterilerine sunuyor.” şeklinde konuştu. BPW olarak pazara sunulan ürünlerin yanı sıra nihai kullanıcılara sunulan servis hizmetlerinin önemine dikkat çeken Akbaş, BPW başarısında 3200 servis paydaşlarımızın katkısı yadsınamaz, vurgusu ile tüm katılımcılara teşekkür etti.

Toplantıya BPW’nin Türkiye genelindeki 45 servisinden 80 katılımcı iştirak etti. Toplantı, katılımcıların BPW ürünleri ile ilgili bilgilerini de hatırlatan ‘Yarışmaç’ oyunu ile başladı. Yarışmayı birinci bitiren takım kupayı kazanırken, sorulara en fazla doğru yanıtı veren, Lokman Koçaslanlar Otomotiv’ den Buğra Akdoğan, çok özel koşulda BPW aksı almaya hak kazandı.  Akdoğan ödülü BPW Otomotiv A.Ş. Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Fuat Andıç ve Korhan Abay’dan aldı.

Yarışmanın ardından BPW Otomotiv A.Ş. Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Fuat Andıç, BPW ürünleri hakkında teknik detaylı bilgilendirme yaptı. Ürün tanımlamaları ve   aksların üretim aşamaları hakkında bilgi verildi. Servislerde periyodik bakımlar, karşılaşılan arızalar ve arızaların giderilmesi ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya Türkiye’den Sorumlu BPW Satış Sonrası ve Kalite Müdürü Karsten Weber de katıldı. BPW’nin satış sonrası hizmetlerde garanti koşulları ve bakım aralıkları hakkında teknik bilgi verildi. 5 yıllık garanti süresinin, en geç 60 ay sonunda yapılacak Full Servis ile ilave 3 yıl daha uzatılabileceği aktarıldı.