Müşterilerine hava, okyanus, kara ve demiryolu taşımacılığı, sözleşmeli lojistik, bitmiş hizmet yelpazesinde küresel lojistik sunan CEVA Logistics, araç lojistiği, proje lojistiği ve gümrük çözümleri hizmetlerine başlıyor. 

CEVA yakında Bolloré Logistics'i yeni ürün odaklı organizasyon modeline karşılama sürecine başlayacak. Bolloré Logistics, Şubat ayında CMA CGM Group tarafından satın alındı. Önde gelen bir küresel lojistik sağlayıcısı olan CEVA, 110 bin küresel çalışanı sayesinde 1,9 milyon Teu'luk deniz taşımacılığı, 800 bin ton hava taşımacılığı ve 11,7 milyon metrekarelik depo alanını yöneterek 2023'te 20,2 milyar dolar gelir elde etti.

CEVA Logistics ve Bolloré Logistics, tek bir marka altında ilerleyecek CEVA Logistics. Şirket, yeniden markalaşma sürecini 2024 yılı sonuna kadar tamamlamayı bekliyor.

Yeni organizasyon, şirketin ürün sunumunun genişliği boyunca müşterilerine tutarlı küresel hizmetler sunma yeteneğini pekiştiriyor. CEVA, ürün ekiplerinin yerel seviyeye kadar dikey olarak hizalanmasıyla, iyileştirilmiş ürün geliştirme ve operasyonel mükemmellik beklemektedir. Dikey olarak hizalanmış ürün ekiplerinin ceva'nın yeni çözümler üretme yeteneğini hızlandırması ve ardından bunları tüm coğrafyalardaki müşteri zorluklarına daha hızlı uygulaması bekleniyor.

Buna ek olarak CEVA, en iyi uygulamalardan ve teknoloji yatırımlarından yararlanmak için, özellikle de kargo uygulamasını sonuçlandırmak için Hava ve Okyanus operasyonlarını birleştiriyor.

Lastik Basıncı İzleme Sistemi için zaman daraldı, nakliyecileri neler bekliyor? Lastik Basıncı İzleme Sistemi için zaman daraldı, nakliyecileri neler bekliyor?

Coğrafi, pazar sektörü büyümesinde başarılı strateji

CEVA Lojistik, CMA CGM Grubu tarafından 2019 yılında satın alınmasından bu yana hem yeteneklerini hem de coğrafi erişimini genişletti. Şirket, çok sayıda satın alma yoluyla artık Afrika kıtasında güçlü bir ağ sunuyor. CEVA, 2022'de e-ticaret çözümlerini artırmak için Ingram Micro'nun CLS bölümünü, otomotiv müşterileri için bitmiş araç çözümleri sunmak ve Avrupa kara ağını güçlendirmek için GEFCO'YU ve şimdi hava ve deniz taşımacılığı yönetimi çözümlerini artırmak için Bolloré Logistics'i ekledi. Hedeflenen diğer satın almalar, ceva'nın Latin Amerika'daki bozulabilir taşımacılık (Cargex) ve Fransa'daki küçük parsel, son mil teslimatı (Colis Privé) alanındaki erişimini artırdı.

CEVA Lojistik CEO'su Mathieu Friedberg, "CEVA Lojistik, lojistik sektörünün ilk 5'i arasında rekabet ederken ekibimize ve müşterilerimize fayda sağlayacak dikey, ürün odaklı bir organizasyona geçiyor. CMA CGM Grubu'nun desteğiyle CEVA için hayata geçirdiğimiz vizyon son şeklini alıyor. Küresel tedarik zincirlerini gerçekten uçtan uca çözümlerle geliştirmek için müşterilerimizle yenilik yapma ve işbirliği yapma yeteneğimiz bazı pazar segmentlerinde eşsizdir.” dedi. 

Editör: Mutlu Doğan