Coğrafi açıdan çok önemli ve avantajlı bir nokta konumda olan Türkiye’de, lojistik ve taşımacılık sektöründe özellikle eğitimli ve yetkin personel yetiştirmenin önemine dikkat çeken Yılnak A.Ş. Genel Müdürü Ömer Gece, bu doğrultuda "Şoför Akademisi" adındaki projelerini hayata geçirdiklerini duyurdu. Proje kapsamında, özellikle uzun yol şoförlüğüne ilgi duyan gençlere ve kadınlara yönelik özel bir akademi kurulduğu belirtildi.

Hilal Trans, Almanya'ya da hizmet verecek Hilal Trans, Almanya'ya da hizmet verecek

Gece, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Atılım Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirilen Şoför Akademisi projemiz özellikle kadın şoförlerin uzun yol taşımacılığı alanında meslek edinmelerine destek olmayı amaçlıyor. Projemizin temel hedeflerinden bir tanesi, kadınların lojistik sektöründe daha fazla yer almasını sağlayarak cinsiyet eşitliğine katkıda bulunmak ve sektördeki beceri çeşitliliğini artırmak.”

Lojistik ve taşımacılık sektöründe kadınların azınlıkta olduğunu belirten Ömer Gece, “Uzun yol şoförlüğü gibi zorlu bir alanda kadın şoförlerin varlığı, sektöre değer katacak ve çeşitliliği artıracaktır. Bu nedenle Şoför Akademimizde özel eğitim programları düzenleyerek, sektörde daha fazla kadın şoför görmeyi hedefliyoruz. İnsana yatırım yaparak Türkiye'nin lojistik potansiyelini daha da güçlendireceğiz" dedi.

Editör: Mutlu Doğan