Fortune Türkiye’nin 2016 yılından bu yana gerçekleştirdiği ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin Finans liderlerini odak alan “C-Suite Series-Fortune CFO 2022 Listesi” nde ilk 50 isim arasında yer alan Alışan Lojistik Mali İşler Direktörü Mehmet Emin Çelenli ödüle layık görüldü.

Tehlikeli kimyasallar dahil olmak üzere, kimya sanayisi ile hızlı tüketim ürünleri, gıda, tarım ve daha birçok sektördeki müşterilerine uluslararası nakliye, depo / antrepo, dökme kuru yük, dökme likit ve enerji taşımacılığı gibi hizmetleri sunan, entegre lojistik hizmetleri ile müşterilerinin taleplerini A’dan Z’ye kurgulayan ve ihtiyaca özel katma değeri yüksek çözümler geliştiren Alışan Lojistik’e Fortune Türkiye’den bir ödül daha geldi.

Fortune Türkiye'nin globaldeki önemli c-level listelerinden biri olan 50 CFO listesinin ödül töreni 26 Ekim tarihinde Çırağan Palace Kempinski İstanbul'da gerçekleşti. İş dünyasının finans liderlerinin ağırlandığı gecede “C-Suite Series-Fortune CFO 2022 Listesi” nde ilk 50 isim arasında yer alan Alışan Lojistik Mali İşler Direktörü Mehmet Emin Çelenli ödüle layık görüldü.

Bu ödüle layık görülmekten onur duyduğunu dile getiren Alışan Lojistik Mali İşler Direktörü Mehmet Emin Çelenli: “Alışan Lojistik olarak sektörde 37 yıldır var olan ve Türkiye pazarının en önde gelen lojistik hizmet sağlayıcılarından biriyiz. Finansa bütüncül bakan ve sürdürülebilir iş süreçlerine odaklanarak geleceği inşa eden 50 başarılı CFO listesinde yer almaktan büyük onur duydum. Çalışmalarımızın taçlandırılıyor olması bizi her zaman motive ediyor. Türkiye’nin en büyük 500 şirketinden biri olarak, bu ödülü sayısı 1600’ü geçen, emekleri ve başarıları ile bir bütün olduğumuz çalışma arkadaşlarım adına alıyorum. Alışan ailesi olarak bu ödüle bizi layık gören herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Mehmet Emin Çelenli Kimdir?

1967 yılında İstanbul'da doğan Çelenli, Kadıköy Anadolu Lisesi sonrası Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden 1989 yılında "Yüksek Onur Öğrencisi" olarak mezun oldu ve Ernst & Young Denetim AŞ’de denetçi olarak iş hayatına adım attı. 1990-1999 yılları arasında Unilever Türkiye’de sırasıyla Proje Muhasebesi Müdürü, Yönetim Muhasebesi Müdürü, SAP Proje Müdürü ve Türki Cumhuriyetler Ticaret Müdürü olarak görev yaptı. Sonra sırasıyla Sezginler Holding/Fiba Holding SPAR Süpermarketleri Finans Direktörü, Doğuş Holding Macrocenter Süpermarketleri Finans Direktörü, CNR Holding / Grup Finans Direktörü olarak çalıştıktan sonra 2008 yılında Alışan Lojistik’te Mali İşler Direktörü olarak işe başladı.