Türk havaalanlarından rekor

Binlerce seyahatseverin ulaşım için havayolunu tercih etmesiyle havaalanları rekorlarla imza atmaya başladı.

Türk havaalanlarından rekor
banner95

Yaz döneminin başlamasıyla birlikte seyahatseverler tatil bölgelerine akın etmeye başladı.

Seyahatleri için binlerce tatilcinin havayolunu tercih etmesi rekorları da beraberinde getirdi.  Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)’nin verilerine göre, 21 Haziran’da 169 bin 122 yolcuyla Antalya Havaalanı, 22 Haziran’da ise toplam 231 bin 134 yolcu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ve İstanbul Atatürk Havaalanı tüm zamanların rekoruna imza attı. İnternet sitesiyle olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan  Skyscanner, rekorları hangi milletten yolcuların kırdığını araştırdı.

Antalya’da Ruslar Rekor Getirdi

21 Haziran 2014 tarihinde toplamda 169 bin 122 yolcuya hizmet veren Antalya Havaalanı’na en çok yolcu Moskova, İstanbul, Manchester, Londra ve St. Petersburg’dan geldi. Rekorlardaki Rus seyahatseverlerin etkisi, bu yaz da Rusların en gözde tatil mekanının Antalya olacağını gösteriyor.

İstanbul Yazın da Gözde!

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama platformu Skyscanner’ın verilerine göre, 22 Haziran günü İstanbul Atatürk Havaalanı’na en çok yolcu Londra, İzmir, Seul, Moskova ve Bakü’den geldi. Daha çok iç uçuşların gerçekleştirildiği Sabiha Gökçen Havaalanı’nın rekor kırmasını sağlayan yolcular ise Türkiye içerisinden; Antalya, İzmir, Konya, Ankara ve Adana’dan geldi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71