banner126

Shell Eco-marathon’a lojistik desteğe devam ediyor

Gençleri geleceğin yakıt alternatiflerini geliştirmeye teşvik etmek için, bu sene 15 – 18 Mayıs 2014 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam kentinde düzenlenen Shell Eco-marathon yarışmasına katılan 16 Türk takımının lojistik sponsorluğunu bu yıl da Alışan Lojistik üstlendi.

Shell Eco-marathon’a lojistik desteğe devam ediyor
banner95

Bu yıl 30. kez düzenlenen farklı ülkelerden birçok öğrencinin en az yakıtla en uzak mesafeyi kat etmek hedefiyle yarıştığı Shell Eco-marathon’a Türkiye’den katılacak takımların lojistik sponsorluğunu geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de Alışan Lojistik üstlendi. Gençleri geleceğin yakıt alternatiflerini geliştirmeye teşvik etmek ve kamuoyunda eneji verimliliğine yönelik bilinci artırmak amacıyla düzenlenen Shell Eco-Marathon yarışmasında, 15 - 18 Mayıs 2014 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde kendi projelendirdikleri ve ürettikleri araçlar ile yarışan, Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarından 16 ekibin araçlarının Rotterdam’a gidiş ve dönüşü Alışan Lojistik desteği ile gerçekleşti.

Lojistik alanındaki gelişmeleri yakından takip eden ve sektörün ilerlemesi için önemli yatırımlara imza atan Alışan Lojistik Shell Eco-marathon için; Yıldız Teknik Üniversitesi, Ankara Üniversitesi (2 takım), Boğaziçi Üniversitesi, Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi (2 takım), Celal Bayar Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Fen Lisesi, Erciyes Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi takım araçlarının Türkiye-Hollanda arasındaki transferlerini gerçekleştirdi. Yaklaşık 26 ülkeden 200 takımın mücadele ettiği yarışmada Türkiye, en yüksek katılım sağlayan ülkeler arasında yer aldı.

Alışan Lojistik Operasyonlar Koordinatörü Jan Devrim, bu anlamlı ve önemli  organizasyona bir kez daha katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek; “Alışan Lojistik; eğitim ve öğretime yönelik destekleri ile toplumsal gelişimi hedeflemektedir. Bu bağlamda sektördeki yatırımlarımızın yanı sıra; sosyal sorumluluk bilinci ile gerçekleştirdiğimiz projelerimiz de bizim için büyük anlam taşıyor. Shell Eco-marathon bu misyonumuz ile dahil olmak istediğimiz ve gönülden inandığımız projelerden biri. Shell Eco-marathon’a verdiğimiz anlamlı ve istikrarlı desteği geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda sürdürerek, gençlerimize uluslararası bir platformda destek verebilmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Genç mühendislerimizin ulaşım ve enerji alanındaki bu yaratıcı ve özverili çalışmalarında yanlarında olmak bizler için bir mutluluk kaynağı. ” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER