banner201

Nakliye firmasına 30 bin Euro Takograf cezası kesildi

Nakliye firmaları için en büyük cezaların başında takograf cezaları geliyor ve çoğu firma bu yüksek cezaları ödemek zorunda kalıyor. Taşımaların güvenli şekilde yapılması için getirilen kurallara uymayan firmalara verilen bu cezalar o kadar yüksek tutarlara ulaşıyor ki firmalar için kabusa dönüşebiliyor.

Nakliye firmasına 30 bin Euro Takograf cezası kesildi
banner95

Norveçli bir firmaya sürücünün başka bir sürücünün kartını kullanarak yaptığı taşıma nedeniyle İsveç’te 30 bin Euro tutarında (308.474 İsveç Kronu) ceza kesildi. Yapılan incelemede bu sürücünün başka bir sürücüye ait kartı düzenli olarak kullandığı tespit edildi. İsveç Ulaştırma Ajansı tarafından nakliye firmasına, “Sürücülerin başkalarının sürücü kartlarını kullanması özellikle ciddi bir suçtur. Bunun şirkette olabileceği gerçeği, sürücülerin çalışmalarını planlama ve kontrol etme söz konusu olduğunda büyük eksiklikler olduğunu gösteriyor” diye yazdı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 11:07

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail demirci
İsmail demirci - 5 ay Önce

Son 15 yıldır piyasada çalışan şoförler resmen psikopat maganda ayaklarını cama dayayıp araç kullanıyorlar her şeyden önce piyasada eğitimli şoförler olması lazım

SIRADAKİ HABER

banner216

banner174

banner178