banner126

İran'a girişte yeni dönem başlıyor

İran Büyükelçiliği, bugünden itibaren İran’a giriş yapmak isteyen Türk plakalı kamyon ve TIR’lardan akaryakıt farkı tahsil edilmeyeceğini açıkladı. İran Büyükelçiliği, Türk TIR’larına ilişkin bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şöyle denildi: “01 Aralık 2014 tarihi itibariyle İran’a giriş yapmak isteyen Türk plakalı kamyon ve TIR’lardan akaryakıt farkı tahsil edilmeyecek. Buna karşılık, söz konusu araçların yakıt depoları sınırda mühürlenecek. Halihazırda bu uygulamadan sadece Türk plakalı TIR’lar yararlanabilecek. Diğer yabancı ülke TIR’ları eskiden olduğu gibi İran’a girişlerde akaryakıt farkı ödemek suretiyle İran’da ucuz yakıt alabilecekler.” Türkiye Cumhuriyeti ile İran İslam Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinin uygulamayı görüşmek üzere bu hafta bir araya geleceği vurgulanarak “Görüşmede sağlanacak karşılıklı mutabakat ve İran-Türkiye Karayolu Taşımacılığı Anlaşması hükümleri çerçevesinde, tarafların her türlü vergi ve harç tahsilinden kaçınması bekleniyor” ifadeleri kullanıldı.

İran'a girişte yeni dönem başlıyor
banner95

İran Büyükelçiliği, Türk TIR’larına ilişkin bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

 “01 Aralık 2014 tarihi itibariyle İran’a giriş yapmak isteyen Türk plakalı kamyon ve TIR’lardan akaryakıt farkı tahsil edilmeyecek. Buna karşılık, söz konusu araçların yakıt depoları sınırda mühürlenecek. Halihazırda bu uygulamadan sadece Türk plakalı TIR’lar yararlanabilecek. Diğer yabancı ülke TIR’ları eskiden olduğu gibi İran’a girişlerde akaryakıt farkı ödemek suretiyle İran’da ucuz yakıt alabilecekler.”
 
Türkiye Cumhuriyeti ile İran İslam Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığıyetkililerinin uygulamayı görüşmek üzere bu hafta bir araya geleceği vurgulanarak “Görüşmede sağlanacak karşılıklı mutabakat ve İran-Türkiye Karayolu Taşımacılığı Anlaşması hükümleri çerçevesinde, tarafların her türlü vergi ve harç tahsilinden kaçınması bekleniyor” ifadeleri kullanıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER