banner126

DHL Supply Chain Türkiye’nin CEO’su David Christmas oldu

David Christmas yeni görevinde DHL Supply ChainTürkiye’nin strateji ve büyüme süreçlerinden sorumlu olacak.

banner179
DHL Supply Chain Türkiye’nin CEO’su David Christmas oldu
banner95

DHL Supply Chain, David Christmas’ı Orta Doğu, Rusya ve Türkiye pazarlarından sorumlu CEO olarak atadı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Christmas, “Müşterilerimiz için daha büyük değer yaratma yolunda çalışmalarımıza devam ederken, lojistik endüstrisini şekillendiren programlar oluşturmaya odaklandık. Orta Doğu, Rusya ve Türkiye bizim için önemli büyüme pazarları. Bu bölge içerisindeki iş geliştime süreçlerinin bir parçası olmaktan dolayı büyük heyecan duyuyorum.” dedi.

11 yıldır DHL’de çeşitli görevlerde bulunan Christmas, son olarak şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde CCO (Chief Customer Officer) görevini yürütürken, 28 ülkenin hesap yönetiminden de sorumlu idi. Beş yıl boyunca Orta Doğu’da yaşayan Christmas, DHL Orta Doğu Bölgesi Genel Müdürü olarak da görev yapmıştı.

Londra Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra MBA yüksek lisansı yapan Christmas, Harvard, Insead ve Cranfield gibi üniversitelerin de içerisinde bulunduğu önde gelen üniversitelerden global strateji, lojistik ve pazarlama alanlarında bir çok sertifika aldı.

Eylül 2004’te DHL’e katılmadan önce Christmas, Royal Mail, Kuwait Petroleum Corporation ve Invesco şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptı.

YORUM EKLE
banner184
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178