Bulgar TIR'ında 3.7 milyon liralık eroin ele geçirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Kapıkule Tır Gümrük Sahasına Türkiye’den çıkış yapmak üzere gelen TIR'da piyasa değeri 3.7 milyon lira olan 61 kilo eroin ele geçirildi.

Bulgar TIR'ında 3.7 milyon liralık eroin ele geçirildi
banner95

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, sürücülüğünü Bulgar uyruklu L.S.B’nin yaptığı, çimento taşıyan Bulgar plakalı TIR aracı, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince şüphe ve risk kriterleri çerçevesinde X-RAY taramasına sevk edildi.

Tarama sonrası Narkotik Dedektör Köpeği ‘KENU’ eşliğinde yapılan detaylı aramada TIR dorsenin alt kısmına monte edilmiş hava tüplerinin içerisinde toplam 121 pakette yaklaşık 3 Milyon 700 Bin TL. değerinde daralı ağırlığı 61 kilo 34 gram gelen eroin olduğu değerlendirilen madde ele geçirildi.

Operasyon ile ilgili olarak, araç sürücüsü L.S.B. isimli şahıs gözaltına alınarak hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71