banner126

Belçika elektronik otoyol sistemine geçiyor

Uygulama 3,5 ton üzeri bütün araçları kapsayacak.

banner179
Belçika elektronik otoyol sistemine geçiyor
banner95

1 Nisan 2016’da yürürlüğe girecek yeni otoyol ödeme sistemine kayıtlar 1 Ekim 2015’de başlayacak.

Belçika ve yabancı plakalı tırlar için geçerli olacak yeni otoyol ödeme sisteminde bedel aracın toplam ağırlığına, EURO sınıfı olup olmamasına ve kullandığı yol kategorisine göre belirlenecek. Yeni otoyol ödeme sistemi, Flanders, Wallonia ve Brüksel bölgelerinde bulunan otoyol ve karayolların bulunduğu mevcut Belçika vinyet yol ağını kapsayacak.

Yeni sistem Belçika’daki saat bazlı vinyetin yerini alacak. Ödeme ile ilgili bilgiler, online kayıttan sonra veya hizmetin satın alındığı noktada araç içi cihazı (OBU) ile sisteme otomatik olarak kaydedilecek. Belçika, ülke sınır geçişlerine yakın yerlerde satış noktaları kurmayı planlıyor.

Belçika otoyollarında başlayacak olan yeni otoyol ödeme sisteminde faturalama işlemlerinin DKV Euro Service tarafından yapılacağını açıklayan DKV Euro Service Türkiye Satış Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, “Yeni siteme geçişte sorun yaşanmaması için kayıt işlemleri 1 Ekim 2015 tarihinde başlıyor. Bu sürecin sağlıklı yürümesi için DKV olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Belçika’da da diğer ülkelerde olduğu gibi detaylı faturalama yapılacak. Müşterilerimiz Belçika’daki yeni sistemde de DKV kartın avantajlarından en üst düzeyde yararlanabilecekler” dedi.

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178