Afad lojistik deposu kuruluyor

Tekirdağ'da olası doğal afetlerde AFAD İl Müdürlüğü çalışmalarında kullanmak üzere AFAD Lojistik Depo inşaatına başlandı.

Afad lojistik deposu kuruluyor
banner95

Başbakanlığın aldığı karar doğrultusunda afet bölgesine arama kurtarma, sağlık, barınma, sosyal yardım gibi ihtiyaçların karşılanması için gelecek olan Sivil Toplum Kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarının görevli personellerinin zaruri ihtiyaçlarını karşılamak üzere, 2014 yılı sonuna kadar, Başbakanlık AFAD 15 bölgede 27 lojistik depo kuruluyor.

Bu çerçevede, lojistik depoda hem afetzedeler hem de afet bölgesine arama kurtarma, sağlık, barınma, sosyal yardım gibi ihtiyaçların karşılanması için gelecek olan Sivil Toplum Kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarının görevli personellerinin zaruri ihtiyaçlarını karşılamak üzere çadır ve acil müdahale malzemelerinin depolanması amacıyla Tekirdağ'da da konteynerler konuşlandırılacak.

Deponun hızlı bir şekilde tamamlanması için gerekli koordinasyonu yaptıklarını belirten AFAD İl Müdürü Recep Erol "İlimiz Çevre Yolu üzerinde, Yeni Diş Hastanesi karşısında inşaatı devam eden Afad Lojistik Depo İnşaatının ihalesi TOKİ tarafından yapılmış olup, depo inşaatının 3 ay içerisinde bitirilmesi hedeflenmektedir" dedi.

Erol, Tekirdağ'da kurulan yeni lojistik deponun hafriyat çalışmalarına başlanırken çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiği kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71