Şampiyon Amasya'dan çıktı

Hizmet kalitesinde fark yaratan en iyi Shell istasyonunun belirlendiği ve Türkiye’nin geçmiş yıllarda da birçok önemli başarı elde ettiği “Farkı Yaratan İnsandır Programı’’nda bu yıl Amasya - Sesa Petrol sunduğu üstün hizmet kalitesi ve sağladığı müşteri memnuniyetiyle “Avrupa ve Güney Afrika Şampiyonu” seçildi.

Şampiyon Amasya'dan çıktı
banner95

Shell & Turcas’ın 2007’den beri katıldığı yarışmada Türkiye’nin farklı yerlerinden Shell istasyonları yedi yıldır büyük başarılara imza atıyor.

Shell’in 2006 yılından bu yana, faaliyette bulunduğu ülkelerde en iyi hizmeti sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıyan istasyonu belirlemek için düzenlediği “Farkı Yaratan İnsandır Programı’’nda Shell & Turcas yine büyük bir başarıya imza atarak “Avrupa ve Güney Afrika Şampiyonu” oldu. Amasya - Sesa Petrol, 65 ülke, 16 bin istasyon arasından büyük bir başarı göstererek “2013-Tek İstasyonlu Bayi” kategorisinde “Avrupa ve Güney Afrika Şampiyonu” seçildi ve ödülünü 12 Haziran’da Çin’in Pekin kentinde düzenlenen ödül töreninde aldı. Shell ailesinin, 2013 senesinde ortaya konan başarıları birlikte kutladığı, dünyanın dört bir yanındaki Shell markasına gönül vermiş çalışanlarını ve iş ortaklarını buluşturduğu “Farkı Yaratan İnsandır” etkinliği, Shell’in en prestijli etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor.

Shell & Turcas CEO’su Jacek Dziembaj, mükemmel müşteri deneyimi sunma konusunda sarfedilen emeklerin karşılığını aldıklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “2013 yılı “Tek İstasyonlu Bayi” kategorisinde Avrupa ve Güney Afrika birincisinin Türkiye’deki Shell istasyonları arasından seçilmesi, üstün hizmet anlayışı ve müşteri memnuniyeti açısından ulaştığımız uluslararası başarıyı kanıtlıyor. Shell ailesine ve Türkiye’ye bu gururu yaşatan Amasya Sesa istasyonunu sahipleri Talat ve Serdar Saraçoğlu ile istasyon ekibini üstün başarılarından dolayı kutluyorum Bu başarı; müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutan yaklaşımı ve üstün hizmet kalitesi ile fark yaratan Amasya Sesa istasyonu ekibinin büyük bir başarısıdır.”

27 yıldan beri Shell markası altında olan Amasya - Sesa Petrol, kendilerini ziyaret eden ortalama 200.000 müşteriyi en iyi şekilde hizmet veriyor. Sesa Petrol, istasyonun temizliği ve her zaman çalışır durumda olan ekipmanlarıyla üstün hizmet kalitesi sağlayarak, müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkarıyor.

Shell & Turcas Petrol Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcısı, Satış ve Operasyon Müdürü Burçin Toktamış ise mükemmel bir takım çalışması ile elde edilen bu başarının mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu başarının temelinde, her yıl büyük bir istek ve özenle “Fark Yaratan İnsandır” programını uygulamamız, bayilerimizden, tüm çalışanlarımıza kadar herkesin programı gönülden sahiplenmesi ve benimsemesi var. Farkı Yaratan İnsandır programı Shell & Turcas istasyonları arasında da yapıcı bir rekabeti teşvik ediyor ve hizmet kalitesini en üst seviyeye taşımak için özel çaba gösteren istasyonlarımızı takdir etmemize vesile oluyor. Başta Amasya Sesa istasyonumuz olmak üzere tüm Shell ailesine gönülden teşekkür ediyorum.”

Ekip çalışması başarı getirdi

Shell Amasya istasyonu Sesa Petrol’ün sahiplerinden Serdar Saraçoğlu, Fark Yaratan İnsandır Programı kapsamında Türkiye’ye başarı getirme hedefini yıllar once koyduklarını söyledi. “O günden bu yana bu hedefimize ulaşmak için çalışıyoruz. Tüm ekibimizle bir takım olarak hedefimizi benimsedik ve aynı hedefe odaklandık. Takım olarak inandık, çalıştık, takibimizi bırakmadık ve sonuçlarını aldık,” diyen Saraçoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “İsteyince ve odaklanınca herşeyin mümkün olduğunu gördük. Hayatımda gideceğimi düşünmediğim bir ülkede, 65 ülkeden en başarılı isimlerin olduğu bir törende, 27 yıldır gururla taşıdığım Shell markasını temsilen ülkemizin bayrağını dalgalandırmak ve takdir edilmek büyük bir onurdu.”

Müşteri memnuniyetini ve üstün hizmet kalitesini esas alan “Farkı Yaratan İnsandır Programı ilk kez 2006 yılında 12 ülkede uygulanmaya başlandı. Shell & Turcas bu programa dahil olduğu 2007’den beri her yıl büyük başarılara imza attı. Türkiye’nin farklı yerlerinden Türkiye şampiyonu olan Shell istasyonları tam yedi yıldır Avrupa ve dünyada önemli dereceler aldı ve almaya devam ediyor.

“Farkı Yaratan İnsandır Programı kapsamında daha önce 2009 yılında Kayseri Sompet Petrol ve 2011 yılında Antalya Uncalı Petrol “Dünya Şampiyonu” oldu. 2010 yılında Batman Boran Petrol ve 2012 yılında Ankara Konutkent istasyonu “Avrupa Şampiyonu” oldu. Shell’in, iş ortakları arasında yaptığı değerlendirmede Türkiye’nin üst üste elde ettiği bu başarılar, Shell & Turcas’ın üstün servis anlayışının bir tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtlıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71