banner201

Schmitz’in ‘areodinamik treyleri’ yüzde 5’e varan yakıt tasarrufu sağlayacak

Schmitz Cargobull, yeni EcoGeneration araç konseptini 20 Ocak 2021 tarihinde yaptığı dijital basın toplantısıyla tanıttı. EcoFIX, EcoFLEX ve EcoVARIOS olmak üzere üç versiyona sahip sürdürülebilir treyler konsepti, yüzde 5'e varan yakıt tasarrufu sağlarken, şirket seri üretime yılın ikinci çeyreğinde başlamayı hedefliyor.

banner179
Schmitz’in ‘areodinamik treyleri’ yüzde 5’e varan yakıt tasarrufu sağlayacak
banner95

Almanya, 1 Ocak 2021 itibariyle, yeni CO2 vergisi, şirketlerin dizel ve benzin, kalorifer yakıtı ve doğal gaz tükettiklerinde üretilen CO2 için 25 euro / ton ödemeleri gerekiyor. 2026'dan itibaren 55-65 euroya çıkması bekleniyor.

Schmitz Cargobull CEO Andreas Schmitz, yeni araçlarla çevresel yükün yılda 2,3 ton CO2 azaldığını belirterek, "Tüm yolculukların yalnızca yüzde 50'si "aerodinamik" modda ve yüzde 50'si "hacim" modunda, gövde indirilmeden yapılırsa, EcoFlex, 1 milyon km'de 7,700 euro veya yılda 900 eurodan fazla tasarruf sağlıyor.”

Schmitz Cargobull Satış Direktörü Boris Billich avantajlarına ilişkin olarak, “Eko-Jenerasyon konsepti hem çevre için iyidir hem de nakliye sektörü için maliyetleri düşürmektedir. Bu araç konseptinin, filo değiştirme programının bir parçası olarak Alman federal hükümetinin iklim koruma programı kapsamında da sübvansiyona uygun olacağını varsayıyoruz" dedi.

Yeni aerodinamik gövdeye sahip ilk araçlar üretilerek, nakliye firmalarında test ediliyor. Schmitz Cargobull yetkilileri, satışlar Ocak ayı sonundan önce başlayacak ve seri üretime 2021 yılının ikinci çeyreğinde başlanacağını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 16:32

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178