İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi mezuniyet töreni, Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Adak, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Gülsüm Ak ve UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel’in katılımıyla yapıldı.

Prof. Dr. Gülsüm AK kürsüye geçerek İstanbul Üniversitesi, tüm yönetimi, öğretim görevlileri ve öğrencileri ile ne kadar gurur duyduğunu ifade etti. Yeni mezunlara İstanbul Üniversitesi ile aidiyet duygusunu hiçbir zaman kaybetmemelerini öğütledi.

Alper Özel de yaptığı konuşmada “Öğrencilerimiz dört senelik meşakkatli ve bir o kadar zor olan eğitimlerini tamamlayarak bugün Türkiye'nin en güçlü üniversitelerinden birisi olan İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi'nin mezun olmanın sevincini yaşıyor. Rekabetin yoğun olduğu lojistik sektöründe öğrencilerimizin eğitim süreçleri boyunca edindiği birikimiyle büyük ilerlemeler kaydedileceğine dair inancımız sonsuzdur.” şeklinde konuştu.

Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Adak ise “Bugün sadece diplomalarınızı alarak üniversite hayatınızı tamamlamıyorsunuz. Aynı zamanda ülkemizin ve dünyanın geleceğine katkı verecek önemli bir sektörün birer parçası oluyorsunuz. Ulaştırma ve lojistik sektörü modern dünyamızın bel kemiğidir. Küresel ticaretin kesintisiz işlemesini sağlayan, ekonomileri canlandıran, insanların ihtiyaçlarını zamanda ve doğru şekilde karşılayan bu sektör her geçen gün daha da önem kazanmaktadır.” şeklinde konuştu.

Fakülte birincisi Sayın Mücahit Tayyip Kartal yaptığı konuşmasında lojistik sektörünün ülkemizin omurgası olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Bugün burada, bu özel ve anlamlı günde sizlerle birlikte olmanın büyük onurunu, mutluluğunu yaşıyorum. Temelleri 1999 yılında Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin öncülüğünde Türk Nakliye Şirketleri'nin girişimiyle atılan İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi'nin 2024 yılı birincisi olarak sizlere hitap etmek benim için büyük bir gurur kaynağıdır. Mezun arkadaşlarıma şu mesajı vermek istiyorum; kendimize inanalım, hedeflerimize ulaşmak için yılmadan çalışalım ve asla pes etmeyelim. Bugün burada olmamız azmimizin ve kararlılığımızın bir sonucudur. Gelecekte aynı kararlılıkta ilerlemeye devam edelim.”

2011 yılında 6. dönem mezunlarından Samet Civan de yaptığı konuşmada sektör tecrübelerini aktararak, ne kadar önemli bir sektöre giriş yaptıklarını söyledi. Sonrasında Lojistik Kulübü Başkanı Pelin Halyemez Lojistik kulübün gerçekleştirdiği çalışmaları ve destekçileri hakkında bilgi aktardı.

Otokar'ın üniversitelere desteği Sakarya Üniversitesi ile devam etti Otokar'ın üniversitelere desteği Sakarya Üniversitesi ile devam etti

Konuşmacıların ardından tüm mezunlar diplomalarını İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Bölümü akademisyenleri ve sektör temsilcilerinin elinden aldılar. Tören kep atmayla son buldu.

Editör: Hasan Karakurt