DAF Trucks Yönetim Kurulu’nda 2 önemli atama gerçekleşti

Daf Trucks, üst yönetiminde 2 önemli atama gerçekleşti. DAF Başkanı Preston Feight, PACCAR Başkan Yardımcılığına görevine gelirken, DAF Avrupa Satış Direktörü Harry Wolters, DAF Trucks Başkanlığı ve PACCAR Başkan Yardımcılığı görevini yürütecek. Değişiklikler 17 Eylül'de yürürlüğe girecek.

DAF Trucks Yönetim Kurulu’nda 2 önemli atama gerçekleşti
banner95

Preston Feight, PACCAR Başkan Yardımcısı ve DAF Trucks Başkanı olarak en son göreviyle birlikte 20 yıldır PACCAR ile birlikte çalışıyor. Feight, bu yeni görevde, PACCAR'ın Seattle'daki şirket ofisinde DAF Trucks ve PACCAR Parts’ın sorumluluğunu üstlenecek. Ürün Planlama Direktörü, Baş Mühendis,  Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış olan Feight, 2015 yılında Kenworth Trucks'ın Genel Müdürlüğüne terfi etti.Kuzey Arizona Üniversitesi (Lisans-Makine Mühendisliği) ve Colorado Üniversitesi (Yüksek Lisans-Mühendislik Yönetimi) mezunu olan Feight,  kayıtlı bir yüksek mühendis. Preston Feight, 2017 yılında Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği ACEA'nın “Ticari Araç Kurulu” nun başkanlığını yaptı.

Preston Freight PACCAR Başkan Yardımcısı oldu

Harry Wolters,  Avrupa Satış Direktörü olarak en son göreviyle birlikte 22 yıldır PACCAR ile birlikte çalışıyor. DAF'daki kariyeri süresince Kamyon Montaj Denetleyicisi, Lojistik Yenilikleri Müdürü, Lojistik Operasyonları Müdürü,  Eindhoven Kamyon Montaj Tesisi Müdürü, İnsan Kaynakları Direktörü ve Operasyon Direktörü olarak görev yaptı. Harry Wolters, Eindhoven Üniversitesi, İşletme Mühendisliği Yüksek Lisans bölümünden mezun oldu ve 2017 yılında Stanford Yönetici Programına katıldı.7

Harry Wolters, DAF Trucks Başkanlığı ve PACCAR Başkan Yardımcılığı görevini yürütecek

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuretin er
Nuretin er - 5 ay Önce

Helal olsun

SIRADAKİ HABER

banner71