banner201

DAF EcoDrive+ Eğitimi ile daha az yakıt ve bakım sağlamak mümkün

DAF kamyonların sürücülerine araçtaki sistemlerden en iyi şekilde nasıl yararlanacaklarını öğreten, DAF EcoDrive+ Eğitimi Avrupa çapında yaygınlaşıyor. Eğitimle sayesinde yakıt tüketiminde yüzde 10’a kadar azalma, daha düşük bakım maliyetleri sağlamak mümkün oluyor.

banner179
DAF EcoDrive+ Eğitimi ile daha az yakıt ve bakım sağlamak mümkün
banner95

DAF LF, CF veya XF müşterileri, yeni aldıkları araç için DAF EcoDrive+ Eğitim programı için bir kupon da alıyor. Altı ay boyunca geçerli olan kupon ile sürücü bunu kendi kamyonunda yoğun bire bir eğitim oturumuna katılmak için kullanabiliyor. Eğitim, DAF tarafından eğitilmiş ve sertifika verilmiş bir eğitmen tarafından sağlanıyor.

Her damla dizelden maksimum performans
DAF Driver Academy'den Pascal Hochstenbach şöyle açıklıyor: "Her yeni DAF kamyonunda, daha verimli, daha güvenli ve rahat bir sürüş sağlayan birden fazla sistem bulunuyor. Bu sistemlerin bazıları isteğe bağlı. Yalnızca bunları nasıl kullanacağınızı bildiğinizde her damla dizelden maksimum performans elde edebilirsiniz. Motor freninin ve uyarlanabilir hız sabitleyici gibi sistemlerin nasıl doğru şekilde kullanılacağını bilmek frenlerde daha az aşınma ve yıpranma ek avantajını sağlarken, ACC ve AEBS gibi sistemler yol güvenliğinin artırılmasına yardımcı olur. Ayrıca kamyonlarını tam anlamıyla tanıyan sürücüler kamyonlarını sürmekten çok daha fazla zevk alıyor. Bu da DAF EcoDrive+ Eğitim programını, harcanan zamanın karşılığını alma yönünden değerli kılıyor."

%10 daha verimli
EcoDrive+ Eğitim programının tamamlanması genellikle bir gün sürüyor ve hem teorik hem de uygulamalı eğitim içeriyor. Polonya'daki BATIM şirketinin Taşıma Direktörü Marek Gunia, eğitimin sağladığı avantajlarla ilgili olarak şunları söylüyor: "Eğitim programına katılan sürücülerimiz kamyonlarını en az yüzde10 daha verimli kullanıyor. Etkileyici bir yatırım getirisi. Araçlarımın hasarlarında kayda değer bir azalma olduğunu da fark ettim. EcoDrive+, sürücülerin becerilerini ve çeşitli araç sistemleri hakkındaki bilgilerini geliştiriyor. Bu da sürücülerimin işlerini daha iyi yapmalarını sağlıyor ve onları işlerini yaparken fark edilir derecede daha mutlu kılıyor."

Fransa, Almanya, Polonya, Hollanda, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere çeşitli yerlerde yeni bir DAF kamyona sahip sürücülere bu eğitim standart olarak sunuluyor. Yerel Covid 19 önlemlerine bağlı olarak DAF, EcoDrive+ Eğitim programını yakın gelecekte tüm Avrupa'da daha da ileriye taşıyacak.

DAF Trucks Türkiye, 2020 yılında satın alınan her tır için sadece Türk müşterilerine özel bir sürücü eğitim kuponu (ücretsiz) veriyor.

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178