banner126
banner156

Ağır ticari araç pazarının yükselişi temmuz ayında da devam etti

banner157

Ağır ticari araç pazarı Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 8’lik artış göstererek 1.290 adede ulaştı. Temmuz ayında toplam 351 adet kamyon, 939 adet çekici satışı gerçekleşti. Temmuz ayındaki bu artışla birlikte 2020 yılının toplam satış adedi 6 bin 66 oldu.

Ağır ticari araç pazarının yükselişi temmuz ayında da devam etti
banner95

TAİD Başkanı İlhami Eksin “Temmuz ayı, otomobil pazarında olduğu gibi ağır ticari araç pazarında da 2020 yılının geride bıraktığımız aylarına göre en fazla satış gerçekleşen ay oldu. Yeni normale dönülmesi ve ekonomideki yaşanan hareketliğin yanı sıra faizlerdeki düşüşün de satışlara olumlu yönde destek verdiğin görüyoruz. Avrupa’da belirli sınırların da açılması ile ağır ticari araç satışlarında ötelenen talepler, bir nebze de olsa pazara yansımaya başladı.” dedi.

“Beklediğimiz artış Temmuzda da devam etti”

“Üretimin başlamasıyla birlikte Mayıs ve Haziran ayı satışlarında yaşanan artış, beklediğimiz gibi Temmuz’da da devam etti” diyerek sözlerine devam eden Eksin “Pandemi öncesinde 2020 yılı için toplam satış hedefimiz 12 bin adet seviyelerine ulaşabilmekti. Mayıs ve Haziran ayındaki artışın Temmuz’da da devam etmesi, 2020 yılı için pandemi öncesindeki hedefimiz olan 12 bin adetlere ulaşabileceğimiz yönündeki düşüncemizi desteklemektedir.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER