Öğrenciler lastiğin önemini kavradı

Goodyear’ın katkılarıyla yürütülen Trafikte Gençlik Hareketi kapsamında, Ankara Abidinpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, Goodyear yetkili bayii Eurolas Otomotiv’i ziyaret etti.

Öğrenciler lastiğin önemini kavradı
banner95

Öğrenciler bu ziyaretleri sırasında, lastiğin trafik güvenliği açısından önemini yerinde gözlemleyerek öğrenmiş oldu. Öğrenciler daha sonra TÜVTÜRK araç muayene istasyonunu da gezdi.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear, 2012 yılında hayata geçirdiği Trafikte Gençlik Hareketi projesiyle öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul servis sürücülerinde trafik güvenliği ve bireysel sorumluluklar konusunda farkındalığı geliştirmeyi hedefliyor.

Ders programına 2012-2013 eğitim öğretim yılında dahil edilen Trafik ve İlk Yardım dersi kapsamında öğrencilere, trafikte tehlike yaratmamak, tehlikelerden korunmak, sürücü, yaya ve yolcu olarak trafik kurallarına uymak ve duyarlı olmak, sorumlu davranmak konusunda olumlu davranış değişikliği kazandırmak üzere harekete geçen Trafikte Gençlik Hareketi projesi, aynı zamanda öğrencilerin okullarında bulunan Trafik Güvenliği ve İlk Yardım Kulüplerinin faaliyetlerine gönüllülük esasıyla katılımlarını artırmayı da hedefliyor.

Projenin okullardaki uygulamalarını desteklemek amacıyla, Ankara Mamak’ta bulunan Abidinpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin öğrencileri 8 Mayıs 2014 tarihinde Goodyear yetkili bayisi Eurolas’ı ziyaret etti. Burada öğrenciler, güvenli bir yolculuk için doğru lastik seçiminin önemini, mevsime uygun lastik kullanımının sağlayacağı faydaları ve lastiğin yol güvenliği açısından önemini yerinde gözlemleyerek öğrenme fırsatı buldu. Etkinliğe Goodyear yetkili bayisi olan Eurolas Otomotiv’in sahibi Fehmi Özalhas da katıldı.

Bayi ziyareti sonrasında TÜVTÜRK araç muayene istasyonuna giden öğrenciler, araç muayenesinde dikkat edilmesi gereken noktalar, muayenenin yol güvenliği açısından önemi gibi konularda bilgi alırken, sorularını doğrudan uzmanlara yöneltme fırsatı da buldular.

Goodyear, çeşitli etkinlikler düzenleyerek projenin okullardaki uygulamalarını desteklemeyi, proje ortaklarının da süreçlere dâhil olmasını ve hedef gruplar ile proje ortakları arasındaki etkileşimi artırmayı hedefliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71