Hintli Varroc, Türk Sa-Ba’yı satın aldığını duyurdu

Araç aydınlatma sistemleri alanında dünyanın lider tedarikçisi olan Varroc Lighting Systems, Sa-Ba Otomotiv’i satın alarak global yatırımlarını genişletiyor.  Şirket, bu satın almayla 1,7 milyon araçlık yeni bir pazara giriyor. Varroc Lighting Systems organik ve inorganik büyüme yoluyla 2021’e kadar 2 milyar euro ciroya ulaşmayı hedefliyor.

Hintli Varroc, Türk Sa-Ba’yı satın aldığını duyurdu
banner95

Varroc Lighting, Sa-ba Otomotiv’in satın alınmasıyla değerli üretim kapasitesi kazanırken İstanbul yakınlarındaki 10.000 metrekarelik üretim ve teknoloji merkezini ve halen Bulgaristan’da Dimitrovgrad’da inşaatı devam eden yeni bir fabrikayı da bünyesine katıyor. Bulgaristan’daki 20 bin metrekare genişliğindeki fabrika, Varroc Lighting’e Avrupalı müşterileri için daha geniş ve ölçeklenebilir üretim kapasitesi sağlayacak.

Varroc Lighting Systems Başkanı ve CEO'su Stephane Vedie, satın alma konusunda şunları söyledi: “Bu satın alma, müşterilerimize düşük maliyetli, üstün kaliteli aydınlatma ürünleri ve teknolojileri sağlayan küresel genişleme taahhüdümüzün bir kez daha altını çiziyor. Türkiye büyüyen bir pazar ve bizim buradaki varlığımız, büyüyen müşteri tabanımıza sunabileceğimiz hizmetleri genişletmemize yardımcı olurken aynı zamanda küçük aydınlatma alanındaki kabiliyetlerimizi de ciddi anlamda arttıracak.”

Sa-ba Otomotiv, iç ve dış aydınlatma ürünleri alanındaki 40 yılı aşkın deneyimini Varroc Lighting'e kazandırıyor. Ayrıca, Sa-ba Otomotiv’in mevcut programları ve altyapısı, kabiliyetleri artırırken kamyonlar, iki ve üç tekerlekli araçlar ve arazi araç üreticileri için yeni ürünler geliştirme fırsatı da sunuyor.

Sa-ba Otomotiv'in satın alınması, Varroc Lighting'in son 16 ayda küresel ürün portföyü ile üretim ve mühendislik ayak izini genişletmesini doğrudan destekleyen altıncı ticari girişim niteliğinde. Fas'ta bir üretim ve ürün geliştirme üssü kurmakta olan şirket, yakın zaman önce Brezilya, Japonya ve Polonya’da yeni merkezler açtı. Bunların yanı sıra, geçtiğimiz günlerde Çek Cumhuriyeti’nde Ostrava'da bir Aydınlatma Geliştirme Merkezini geliştirerek yeniden açan şirket Vietnam’da da üretim kapasitesini de geliştirdi.

Varroc Lighting, Sa-ba Otomotiv’i satın alarak küresel varlığını beş kıtada 17 ülkeye çıkarıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71