13 milyar Euro’luk elektromobilite siparişi aldı

2018 yılının başından beri Bosch, binek otomobiller ve kamyonetler için elektrikli güç aktarım mekanizmalarına yönelik üretim projeleri başta olmak üzere yaklaşık 13 milyar Euro’luk elektromobilite siparişi aldı.

13 milyar Euro’luk elektromobilite siparişi aldı
banner95

Bosch, bu başarılı siparişler ve yenilikçi gücü sayesinde mevcut zorlu ortamda konumunu koruyor. Mobilite Çözümleri iş sektörü, 2019 yılında bir kez daha global otomotiv üretiminden daha iyi bir gelişme gösterdi. Pazarda yaşanan mevcut önemli düşüş eğilimine rağmen, sektörün satışları bir önceki yılın biraz altında gerçekleşecek. Bosch Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Volkmar Denner, “Mobilitenin dönüşümü zorlukların yanı sıra fırsatlar da getiriyor. Bu fırsatları yakalamak istiyoruz.” dedi.

Bosch, geleceğin mobilitesine teknolojik açıdan açık fikirli bir yaklaşım sergiliyor. Hem konvansiyonel güç aktarma organlarını, hem de hızla ilerleyen elektrifikasyonu daha da fazla geliştiriyor. Buna ek olarak şirket, mobiliteyi otonom, ağa bağlı ve kişiselleştirilmiş hale getirme konusunda çalışmalar yürütüyor. Elektronik aksamlar ve yazılımlar bu konuda önem arz ediyor. Şirketin mobilite operasyonlarında şu anda yaklaşık 14.000 yazılım mühendisi çalışıyor ve yazılım uzmanlığı için gerçekleştirilen yıllık harcama 3 milyar Euro’yu buluyor. Amaç, insanların çevre dostu bir şekilde mobil olmalarını ve mobilitenin herkes için ulaşılabilir olmasını sağlamak. Denner, “Bosch, mobiliteyi iklim dostu ve ekonomik hale getiriyor.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71