Yardım lojistiğinde örnek oldu

Etis Lojistik, sektörün büyük buluşmalarından 3. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi’nde LODER Kurucu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş tarafından sunulan tebliğde örnek olay olarak gösterildi.

Yardım lojistiğinde örnek oldu
banner95

Taşımacılık, depolama ve terminal hizmetleri başlıklarında entegre hizmetler sunan sektörün iddialı oyuncularından Etis, insani yardım lojistiği alanında da uzmanlaşıyor. Bu alanda yaptığı çalışmalar ve yatırımlarıyla sektörde öne çıkan Etis, lojistik ve tedarik sektörünü bir araya getiren ve bu yıl “yenilikçilik” üst teması ile toplanan 3. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi’nde örnek olay olarak gösterildi. 

İnsani yardım lojistiği konusunda iki yıldır çalışan ve bu yılın başında Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) ile imzalanan anlaşma ile sektöre giriş yapan Etis oldukça iddialı.

Trabzon’da 15-17 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen 3.Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi’nde, afet lojistiği alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Etis Lojistik konuşuldu. Bu yıl yenilikçilik ana temasının işlendiği kongrede; Lojistik Derneği (LODER) Kurucu Başkanı ve Maltepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş, “Bölgesel Afet Lojistik Depo Tasarımı” başlıklı sunumunda afet ve insani yardım lojistiği alanlarında uzmanlaşan Etis Lojistik’ten bahsetti. Sunumunda; acil durum ve afetlerden etkilenmiş afetzedelere yardım etmek üzere bilgi, insan, kaynak lojistiğinin etkin ve verimli bir şekilde yönetimi olan afet lojistiğinin önemine işaret eden Tanyaş, afet lojistiği, afet sonrası barınma malzemelerinin taşınması, depolanması konularını de ele aldı.

Konteyner depo yatırımı konusunda Etis’in AFAD projesindeki lojistik çözümlerini sunduğu tebliğde örnek olay olarak gösteren Prof. Tanyaş malzemelerin konteyner içinde depolanması, konteyner içinde sevk edilmesinin raflı sistemlere göre daha hızlı ve güvenli olduğuna işaret ederek, “Konteyner depo yatırım maliyeti raflı depo yatırım maliyetinden çok daha düşüktür” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71