banner201

Maersk’den, Arabistan’da stratejik yatırım

banner233

Maersk Suudi Arabistan, Cidde İslam Limanı'nda ilk Entegre Lojistik Parkını kuracak. 205 bin metrekareye yayılan Maersk'in Entegre Lojistik Parkı, müşterilere depolama ve dağıtım, soğuk hava deposu, e-ticaret için kapsamlı bir altyapı sunacak ve aktarma, petrokimyasal konsolidasyon, hava taşımacılığı ve LCL için bir merkez görevi görecek.

banner242
Maersk’den, Arabistan’da stratejik yatırım
banner231

AP Moller - Maersk, Suudi Liman İdaresi “Mawani” ile bir Entegre Lojistik Parkı kurmak için 25 yıllık bir süre içinde 136 Milyon ABD Doları (510 milyon Suudi Riyali) yatırım taahhüdünde bulunan bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, Ulaştırma ve Lojistik Bakanı, Kurumun Yönetim Kurulu Başkanı, Mühendis Saleh bin Nasser Al-Jasser, Maersk Batı ve Orta Asya Genel Müdürü Richard Morgan, Suudi Limanlar İdaresi Başkanı Omar bin Talal Hariri ve Maersk Suudi Arabistan Genel Müdürü Mohammad Shihab tarafından imzalandı.

banner95

Maersk ayrıca bu tesise güç sağlamak ve sonunda karbon nötrlüğü elde etmek için yenilenebilir enerjiye büyük yatırımlar yapacak. Projenin Suudi Arabistan'da 2.500'den fazla doğrudan ve dolaylı iş yaratması bekleniyor.

Lojistik Performans Endeksi'nde ilk 25'e yükseltmeyi

Suudi Arabistan'ın 2030 Vizyonu, Afrika, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan uluslararası ticaretin ayrılmaz bir itici gücü olarak rolünü inşa etmek için Krallığın stratejik konumundan yararlanmaya büyük önem veriyor. Vizyon 2030, Suudi Arabistan'dan yapılan petrol dışı ihracatın payını mevcut seviyelerinden üç kattan fazla artırarak toplam ihracatının yüzde 50'sine ulaşmayı hedefliyor. Suudi Arabistan'ın lojistikte bölgesel lider olmasını sağlamak için Krallığın küresel sıralamasını Lojistik Performans Endeksi'nde ilk 25'e yükseltmeyi hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2021, 17:12
YORUM EKLE
banner244
SIRADAKİ HABER

banner174

banner246

banner178