banner126

Çin’in demiryolu yatırımı 450 milyar doları geçti

Çin’de taşımacılık sektöründeki sabit varlıklara yapılan yatırımın bu yıl 3,2 trilyon yuanı bulması ve yıl boyunca ilave edilen demir yolu uzunluğunun yaklaşık 8 bin kilometre olması bekleniyor. Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülkede kara yollarının bu yıl 330 bin kilometre uzadığı ve beş yeni sivil havalimanının inşa edildiği kaydedildi.

Çin’in demiryolu yatırımı 450 milyar doları geçti
banner95

 
Bakanlığın açıkladığı verilere göre, ülkenin kırsal bölgelerinde bu yıl yeni inşa edilen ve yenilenen otoyolun uzunluğu da 290 bin kilometreye çıktı. Bakanlık ayrıca, taşımacılık sektöründeki sabit varlıklara yapılan yatırımın bu yıl 3,2 trilyon yuanı (yaklaşık 457,5 milyar doları) bulacağını ve yıl boyunca ilave edilen demiryolu uzunluğunun yaklaşık 8 bin kilometre olacağını öngörüyor.
 
Öte yandan Ulaştırma Bakanlığı, ülkenin otoyol şebekesinin bu yıl 330 bin kilometre kadar genişlediğini ve sivil havacılığa tahsis edilmiş beş yeni havalimanının açıldığını bildirdi. Ülke, 2019 yılında, kırsal bölgelerde 290 bin kilometre otoyol inşa edip açtı. Bu yollar sayesinde şimdikilere ek olarak 9 bin 400 adet köye otobüsle servis yapılabilecek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER