banner126

Alternative’in 6. Gemisi MELEQ suya indi, şubatta geliyor

banner157

Alternative Transport tarafından Flensburger Tersanesi'ne sipariş edilen 280 treyler kapasiteli MELEQ isimli gemi 18 Kasım’da törenle denize indi. Törene yerli ve yabancı çok sayıda davetli ve nakliyeci katıldı. Ahmet Musul, “MELEQ ile Türkiye, sektör ve Alternative için önemli işler yapacağımıza emin olabilirsiniz.” dedi.

banner179
Alternative’in 6. Gemisi MELEQ suya indi, şubatta geliyor
banner95

Ro-Ro taşımacılığında üç yıl gibi kısa bir sürede Türkiye’nin önemli bir markası haline gelen Alternative Taşımacılık’ın 6. gemisi MELEQ, 18 Kasım’da günü Almanya’nın Flensburg kentinde 200 kişinin katıldığı bir tören ile denize indirildi.
 
MELEQ, Alternative Taşımacılık’ın 5 Ro-Ro’luk filosuna 280 treyler kapasitesi ile Şubat 2017’de dahil olacak ve Türkiye - İtalya hattında hizmet verecek.  210 metre uzunluğunda ve 32.600 ton yük taşıma kapasitesine sahip MELEQ, saatte 21.3 deniz mili sürat yapabilecek.
 
Avrupa ve Türkiye’den lojistik sektörünün üst düzey katılım gösterdiği törenin ardından açıklama yapan Alternative Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, “3 yıl gibi kısa bir süre önce gemi kiralayarak çıktığımız yolda, bugün 6. Ro-Ro’muz MELEQ’i denize indiriyor olmak son derece gurur verici. Sürdürülebilir büyümeyi yakaladığımız bu yolda, filomuzu genişletmek üzere yatırımlarımız 100 milyon Euro’yu aştı. MELEQ’in ardından da yeni hatlar açmak, sefer sayılarımızı artırmak için yatırımlarımız tüm hızıyla devam edecek. Son hazırlıkları devam eden Yalova Ro-Ro Terminali’ni ise 2017’nin başında devreye almayı hedefliyoruz. Genişleyen filomuz ile  sektöre ve ülkemizin ihracatına değer katacak bu yeni terminal ile müşterilerimize çok önemli operasyonel avantajlar sunacağız” dedi.
 
MELEQ’in yapımını üstlenen FSG şirketi Tasarım Direktörü (Chief Design Officer) Henrique Pestana ise konu ile ilgili olarak şu sözleri paylaştı: “Alternative Taşımacılık bizlere güvendiği için son derece mutluyuz. Bu tip Ro-Ro’ların tasarımı ve üretimi konusundaki tecrübemizin Alternative’in başarısına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.”Ahmet Musul MELEQ gemisinin isminin babasından geldiğini söyledi. Annesinin babasına Melek diye hitap ettiğini bu nedenle bu ismi koyduklarını ve kendileri için çok anlamlı olduğunu anlattı. Ahmet Musul'un annesi de törene katılırken, hayırlı ve başarılı işler diledi. Alternative Transport'un bugüne gelmesinde en büyük emeğin kendilerinde olduğunu söylediği; Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yılmaz ile Ticari Direktör Eşber Horasan 


Törene Türkiye'den çok sayıda nakliyeci de katıldı

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2016, 21:34
banner191
YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178