Almanya, Toll Collect'i millileştiriyor

Almanya, yüzde 45 hissesi Daimler`e, yüzde 45 hissesi Deutsche Telekom`a ait olan ve kamyonlardan otoyol geçiş ücretlerini toplayan Toll Collect şirketini kalıcı olarak millileştirecek.

Almanya, Toll Collect'i millileştiriyor
banner95

Alman hükümeti, otoyolları kullanan kamyonlardan geçiş ücretleri toplayan Toll Collect şirketini kalıcı olarak millileştirme kararı aldı. Almanya Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer, Toll Collect'i kalıcı olarak millileştirmenin özel sektörden yeni bir operatör bulmaktan daha ucuz olacağını hesapladıklarını belirtti.

Yüzde 45 hissesi Daimler'e, yüzde 45 hissesi Deutsche Telekom'a ve yüzde 10'u Vinci'ye ait olan Toll Collect'in Alman hükümeti ile sözleşmesi 31 Ağustos'ta sona ermişti. Uydu tabanlı kamyon geçiş ücreti toplama sisteminin dünyadaki ilk uygulayıcısı olan Toll Collect için hükümet yeni bir işletmeci bulmak üzere ihale açmıştı.

Ancak Scheuer, ihale sürecinin iptal edildiğini ve teklif verenleri bilgilendirdiğini ifade ederken, "Son birkaç aydır yapılan çalışmalar kamunun geçiş ücreti toplama sistemini başarı ile uygulamaya devam edebilecek kabiliyette olduğunu gösterdi. Sistem mükemmel şekilde çalışıyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 17:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin guven
Yasin guven - 8 ay Önce

Kacak geciş yapinca birde BAG ceza yazmasa daha mukemmel olacak.bu almanlar işi gercekten tam manasiyla yapiyorlar,helal olsun aldiklari her cent.

SIRADAKİ HABER

banner91

banner71