banner126

Ahmet Musul: Demiryolunda bize destek verilmedi, BALO ile kaynaklar heba oldu

Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, yaptığı konuşmada kaynakları heba etmemiz gerektiğini ve lojistik sektöründe iyileştirmelerin hücrelere kadar inilerek yapılması gerektiğini söyledi. Avrupa’da haftada 48 tren kaldırdıklarını ve en büyük olduklarını belirten Musul, “BALO diye demiryolu projesi yapıldı, o kadar kaynak heba edildi. Ekol olarak bize destek verin dediklerinde dikkate almadılar” dedi.

Ahmet Musul: Demiryolunda bize destek verilmedi, BALO ile kaynaklar heba oldu
banner95
Ahmet Musul özetle şunları söyledi:  “Haftada Avrupa’ya 48 tren kaldırıyoruz. BALO diye bir proje çıktı. Dünyanın parası harcanıyor. Bize destek verin dedik kimse dikkate almadı. Avusturyalı işletmelere gidildi ve o kadar kaynak heba edildi. Minik minik hücre bazında iyileştirmelerle gitmemiz gerekiyor. Yavuz Sultan Seli-m köprüsü nedeniyle sadece Ekol’ün maliyeti 2 milyon Euro.
Böyle giderse  500 milyar dolarlık ihracat hedefini bulamayız. 150 milyar dolara çıkamayız.  Hala kendi yaptıklarımızla övünür dünyadaki gelişmeleri görmezsek başarılı olamayız. Nakliyeciyi koruyalım derken ticareti engellemeyelim.
Biz tek pencere sistemine geçene kadar dünya dökumansız sisteme geçiyor. Kafamızı değiştirmemiz gerekiyor. İlk 15 sıradayken şimdi 17. Sıradayız. Sanayi mamullerinin ihracatı azalıyor. Yapısal refomlara ihtiyacımız var.”
 
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2017, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71