banner201

Hızlı ve sorunsuz taşıma doğru araç seçimiyle sağlanabilir

Treyler sektörüne sunduğu yenilikçi ürünlerle fark yaratan ve bu konuda öncü olan Schmitz Cargobull, intermodal taşımacılıkta da kullanıcılarının ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılıyor. Günümüzde her türlü yükün çok farklı konumlardan çeşitli rota ve yollarla taşınabilmesinin çok önem arzettiğini belirten Schmitz Cargobull Treyler Ürün Müdürü Erkan Makaklı bu sürecin hızlı ve sorunsuz yürütülmesinin doğru araç seçimiyle sağlanabileceğini vurguladı.

banner179
Hızlı ve sorunsuz taşıma doğru araç seçimiyle sağlanabilir
banner95

Gün geçtikçe artan karayolu taşıma maliyetleri, artan trafik yoğunluğu ve emisyon azaltım politikaları gibi faktörlerin operasyonel esnekliği sağlayan intermodal taşımacılığı ön plana çıkardığını söyleyen Erkan Makaklı, nakliye firmalarının treyler seçim tercihlerinde Huckepack tipi araçları da değerlendirdiklerini belirtti. “Tabii burada kullanıcıların ihtiyaçlarını doğru belirlemek çok önemli. Kullanıcıların yükleri hangi noktadan alıp nereye götüreceği ve hangi rotayı izleyeceği, kullanacağı tren hattı ve kodu Huckepack tipi tren yüklemeye uyumlu treylerin tercihinde çok kritik rol oynuyor. Özellikle iki kriter doğru aracın belirlenmesi için hayati önemde; birincisi tren hatları üzerinde bulunan tünellerin yüksekliği, diğeri de hat operatörü şirketin o hatta kullandığı vagon tipi. Bu iki husus kodlama profilini belirliyor” diyen Makaklı, Schmitz Cargobull’un ister soğuk zincir taşımacılığı olsun ister genel kargo taşımacılığı olsun, farklı çözümlerle müşterilerinin her türlü taleplerine cevap verebildiklerinin altını çizdi. “Adapazarı’nda kurduğumuz fabrikayla beraber Türkiye taşımacılık sektörünün spesifik ihtiyaçlarına esnek çözümler getiriyoruz ve kullanıcılarımızın hizmetine sunuyoruz. Aynı zamanda Avrupa’daki çözümlerimizi buraya getirmek konusunda da oldukça iddialıyız ve Huckepack treylerlerimiz de bu çözümlerden biri” diyen Erkan Makaklı Türkiye pazarına sundukları ürün çeşitliliğini sürekli olarak arttırdıklarını belirtti.
Sıcak daldırma galvanizli, civata-somun bağlantılı şasi teknolojisiyle treyler sektöründe fark yaratan, DIN EN 12642 Code XL yük emniyet sertifikasını araçlarında standart olarak sunan Schmitz Cargobull intermodal taşımacılıkta da tüm ihtiyaçları en üst seviyede karşılıyor. Bu bağlamda intermodal taşımacılığa uygun araçlarında sunduğu ek donanımla sunuyor:

Schmitz Cargobull intermodal ek donanımlar
• Vinç yükleme cebi
• Araç tipine bağlı olarak katlanabilir arka tampon
• Katlanır arka çamurluk
• Tren yüklemesinde hasarlara karşı özel süspansiyon
(splitter tipi)
• Çelik arka rampa koruma

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 06:54

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178