banner126

Yeni dünyada büyük hedefleri var

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), ihracatta hedef büyüttüğü ABD’deki Automechanika Chicago fuarında ilk kez Milli Katılım ile yer aldı.

banner179
Yeni dünyada büyük hedefleri var
banner95

OİB Başkanı Orhan Sabuncu, “ABD’de bizi çok daha ileriye taşıyacak ihracat potansiyeli olduğunu biliyoruz. Bu potansiyeli ve bunun yol haritasını ihracatçılarımıza gösterebilmek için buradayız” dedi. 

İhracatta farklı pazarlar arayan Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), yeni dünyada büyük hedeflere yelken açtı. Automechanika Chicago fuarında ilk kez Milli Katılım ile yer alan OİB, otomotiv yan sanayi alanında Türkiye’nin üretim, altyapı, ihracat gücünü ABD’de tescil ettirdi. 

Automechanika Chicago fuarında 13 otomotiv yan sanayi firmasıyla yer alan OİB, burada yeni pazar arayışları çerçevesinde ikili ilişkilerin geliştirilme fırsatı buldu. Türk firmaları, iddialı oldukları yan sanayi alanında janttan aküye, fren sistemlerinden plastik aksamlara, elektrik ve elektronik donanımlardan güç sistemlerine kadar çeşitli ürün gruplarının yer aldığı  fuarda, bu alanlardaki başarısını sergiledi. 

Aralarında İngiltere, Kanada, İtalya, Tayvan, Hindistan, Polonya gibi 23 ülkeden 459 firmanın katıldığı fuarı  6 binden fazla profesyonel ziyaret etti. 120 seminerin düzenlendiği fuarda ayrıca küresel otomotiv endüstrisinin hangi noktaya doğru ilerlediği de masaya yatırıldı. 

ABD pazarı ihracatta başarı getirecek 

OİB Başkanı Orhan Sabuncu, Automechanika Chicago fuarını değerlendirirken, “Gözümüz her zaman yeni pazarlarda. Birleşik devletler de bizim için hedeflerimizi büyütebileceğimiz öncelikli pazarlardan biri. Burada Türk otomotiv endüstrisi olarak ağırlığımızı artırmalıyız. Her ne kadar da yüksek oranlarda ihracat artışı sağlasak da bu ülkede, bizi çok daha ileriye taşıyacak potansiyel olduğunu biliyoruz. Bu potansiyeli ve bunun yol haritasını ihracatçılarımıza gösterebilmek için buradayız. İnanıyorum ki bu etkinlikle başarımıza yeni halkalar ekleyeceğiz. ABD pazarına ihracatta başarımızı artıracağız” diye konuştu. 

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178