banner126

Volvo Trucks, İmam Kayalı ile yeni servisini Mersin Yenice’de açtı

Premium araçlar için premium servis anlayışıyla çalışan Volvo Trucks, 12’inci servisini İmam Kayalı ile Mersin Yenice’de açtı. Mersin’de büyük bir pazar payına sahip olan Volvo Trucks, 26 bin metrekarelik yeni tesisinde servis ve bakım hizmetleri sunacak.

Volvo Trucks, İmam Kayalı ile yeni servisini Mersin Yenice’de açtı
banner95

Temsa İş Makinaları, 2017 yılında Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Volvo Trucks’ın bayi yapılanmasını güçlendiriyor. Volvo Trucks, Gaziantep’ten sonra en önemli bölgelerinden biri olan Mersin Yenice’de İmam Kayalı yetkili servis açılışını 5 Kasım 2019’da gerçekleştirdi. Açılışa, Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, İmam Kayalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mazıcıoğlu ve Volvo Trucks Ortadoğu, Doğu ve Kuzey Afrika Başkan Yardımcısı Arne Knaben, Volvo Trucks Doğu Pazarı Direktörü Per Forsberg ile firmaların üst düzey yöneticileri katıldı.

EŞREF ZEKA: ÖNCELİĞİMİZ SATIS SONRASI AĞIMIZI GÜÇLENDİRMEK

Tesisin açılışında konuşan Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, İmam Kayalı Otomotiv’in 30 yıldır otomotiv sektörüne hizmet verdiğini vurgulayarak, “İmam Kayalı ailesiyle yola devam etmek bizim için önemli” dedi. Satış sonrası ağının gücü ve verimliliğinin her şeyden önce geldiğine vurgu yapan Zeka, “Temsa İş Makinaları olarak Volvo Trucks distribütörlüğünde 3. yılımızı tamamlıyoruz. Bu 3 yıl içerisinde önemli başarılara imza attık. Pazar payımızı neredeyse 3’e katladık, yüzde 7,5 seviyelerine ulaştık. Yetkili servis ağımızda yeni noktalar açtık, ağımızı güçlendirdik. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Yenice servisimiz bu stratejimizin önemli bir halkası olacak” diye konuştu.

Yeni tesisin bulunduğu lokasyon nedeniyle kritik bir öneme sahip olduğunu aktaran Zeka, şunları söyledi: “Bu bölgede İmam Kayalı’nın gücü ile Temsa İş Makinaları’nın ve Volvo Trucks markasının güçlerini birleştirerek var gücümüzle sizlere en iyi hizmeti sunmaya gayret göstereceğiz. Temsa İş Makinaları; bir satış şirketi değil hizmet şirketi olarak var olmayı hedefliyor. Volvo Trucks olarak; çok kaliteli, dayanıklı, güvenilir Volvo kamyonları sizlerle buluşturuyoruz. Ancak, bu yeterli değil, satış sonrası hizmetlerde fark yaratmak, en iyi kamyonları en iyi servis noktaları ile desteklemek her zaman önceliğimiz olacak. Bu hedefimizde, bizim için çok önemli olan bu bölgede otomotiv sektörüne gönül vermiş başta Sayın Hasan Mazıcıoğlu olmak üzere, İmam Kayalı ailesiyle birlikte yol almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bugüne dek olduğu gibi, birbirimizi destekleyerek büyümeye devam edeceğimize yürekten inanıyorum.”

PER FORSBERG: VOLVO TRUCKS VE TEMSA İŞ MAKİNALARI BÜYÜK BİR UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYOR

Açılışa katılan Volvo Trucks Doğu Pazarı Direktörü Per Forsberg yaptığı konuşmada, uzun vadeli sürdürülebilir bir gelişim için çalıştıklarına vurgu yaptı. Forsberg, “Hepinizin bildiği gibi, Volvo Trucks, her türlü hava şartları ve çalışma koşullarında dayanıklılığını kanıtlamış ürünleri ile dünyanın önde gelen kamyon markalarından biri. Bugün yaptığımız her işin merkezine kalite, güvenlik ve çevreye saygı ilkelerini koyarak yaklaşık 130 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Sürdürülebilir ulaşım ihtiyacı her geçen gün artıyor ve bu artışın gelecekte de devam edeceğini öngörüyoruz. İş ortaklarımızla birlikte, bu konuda ilerlemeyi teşvik etmek için gereken uzun vadeli sürdürülebilir ulaşım çözümlerini geliştirip hizmete sunuyoruz” dedi.

“Bugün, müşterilerimizin kamyonlarında daha fazla güvenlik, performans ve üretkenlik talep etmesi sayesinde, Volvo Trucks olarak sahip olduğumuz değerler, nitelikler ve marka imajımız Türkiye’de giderek önem kazanan bir konuma sahip” diyen Forsberg, Volvo Trucks ve Temsa İş Makinaları'nın bu pazarda 2 yılı aşkın süredir büyük bir uyumla çalıştığını söyledi. İmam Kayalı'nın da ikinci yetkili servis noktasıyla hizmet ağına katılması ile yüksek müşteri memnuniyeti ve bunun sonucunda müşteri sadakati sağlanacağını söyledi.

HASAN MAZICIOĞLU: EN ÜST SEVİYEDE HİZMET SUNUYORUZ

İmam Kayalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mazıcıoğlu da yaptığı konuşmada, Volvo Trucks yetkili servisi ile Gaziantep’te faaliyetlerimize yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirterek, Mersin Yenice’de yeni tesisin hizmete girmesinin mutluluğunu yaşadıklarını aktardı. Satış sonrasında müşterilerine en üst seviyede hizmet sunduklarını aktaran Mazıcıoğlu, “Taşımacılık sektörü için büyük öneme sahip bu bölgede, geniş ürün gamı ve hizmet kalitesiyle ön plana çıkan Volvo Trucks markasıyla omuz omuza çalışmak bizim için de büyük bir avantaj. Markamız; çözüm ortağı yaklaşımıyla satış sonrası hizmetlere oldukça önem veriyor. Hizmete başladığımız günden bu yana, Temsa İş Makinaları uzmanlığı ve Volvo Trucks kalitesiyle sizlere en iyiyi sunmak adına elimizden geleni yapıyoruz. Bu ikinci tesisimizde bunu her geçen gün daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

İLK TESLİMAT YAPILDI

Yeni tesisin açılışıyla birlikte ilk teslimat da gerçekleşti. 2 adet Volvo FH 500 araç, Temsa İş Makinaları Volvo Trucks Grup Müdürü Kıvanç Kızılkaya tarafından, Mestur Operasyon Müdürü Ramazan Şengül’e teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER