UND' den anlamlı hediye

Türk firmalarının Uluslararası arenada taşımacılık faaliyetlerine dikkat çekmek için çalışmalarda bulunan Uluslararası Nakliyeciler Derneği, Brüksel’de düzenlenen “Taşımacılık: Avrupa Ekonomisinin İtici Gücü” konulu özel panelde taşımacılık firmalarının sorunlarına dikkat çekmek için bir tekeri eksik Türk TIR’ını AB Komisyonu Başkan Yrd. ve Ulaştırma Komiseri Siim Kallas’a takdim etti.

UND' den anlamlı hediye
banner95

UND İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, panelde: “Bu tekeri takmak sizin sorumluluğunuzda. Türk taşımacılık sektörü bu sorumluluğunuzu yerine getirilmesini beklemektedir!”, dedi.

Brüksel’de AB Komisyonu Başkan Yrd. ve Ulaştırma Komiseri Siim Kallas ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Taşımacılık: Avrupa Ekonomisinin İtici Gücü” konulu özel panelde UND, Türk taşımacısının AB ülkelerinden transit geçişlerde yaşadığı zorluklara dikkat çekti.

 “Taşımacılık ve lojistiğin” önemini konu alan panelde AB Komisyonu üst düzey yetkililerinin yanı sıra Avrupa’nın lojistik sektörü temsilcileri de hazır bulundu. Panelde, AB Komisyonu Başkan Yrd. ve Ulaştırma Komiseri Siim Kallas ile bir araya gelme fırsatı bulan UND İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, Kallas’a Türk taşımacılık sektörünün sorunlarına dikkat çekmek için tekerliği eksik bir tır takdim etti.

Şener,” Bu tekeri takmak sizin sorumluluğunuzda! Türk taşımacılık sektörü bu sorumluluğu AB Komisyonu tarafından yerine getirilmesini beklemektedir.” sözleriyle AB Komiserine Türk taşımacılık sektörü adına mesaj iletti.

Kallas: “Sorunlarınızı anlıyoruz, bu konuda çalışmalarımızı başlattık, bu güzel hediyeyi Komisyon’un Hareketlilik ve Ulaştırmadan sorumlu Genel Müdürü Sn. Karamitsos’un ofisinde saklayacağız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71