THY Survivor'a uçacak

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu THY'den Survivor adasına uçuş istedi. Davutoğlu, Dominik Cumhuriyeti'nde çekilen Survivor'ın ilgiyle takip edildiğini, THY'nin bu ülkeye uçuş başlatmasını umduklarını ifade etti.

THY Survivor'a uçacak
banner95

Havacılık alanında imzalanan anlaşmanın önemine değinen Davutoğlu, "Türk Hava Yollarının kısa süre içinde Santo Domingo'ya uçuş başlatmasını umuyoruz" dedi.

"HER GÜN 10 MİLYON KİŞİ DOMİNİK CUMHURİYETİNİ İZLİYOR"

Türkiye'nin Dominik Cumhuriyeti ile ilişkilerinin hem Karayipler hem deOrta Amerika'daki diğer ülkelerle ilişkiler açısından stratejik önemde olduğunu vurgulayan Davutoğlu, bu ülkenin Türkiye'nin bölgeyle ilişkilerinde merkez olmasını arzu ettiklerini kaydetti.

Davutoğlu konuşmasında Dominik Cumhuriyeti'nde çekilen son dönemin popüler programlarından Survivor'ın Türkiye'de ilgiyle takip edildiğini vurgulayarak "Türkiye'de her gün 10 milyon kişi Survivor aracılığıylaDominik Cumhuriyeti'ni izliyor" diye konuştu.

DAVUTOĞLU'NUN GÜNÜBİRLİK 'HAİTİ' ZİYARETİ

Dışişleri Bakanı Davutoğlu Haiti'ye de günübirlik ziyaret gerçekleştirdi. Başbakan Laurent Lamothe tarafından kabul edilen Davutoğlu, Dışişleri Bakanı Duly Brutus ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Wilson Laleau ile de görüştü.

Görüşmelerde, iki ülke ilişkileri ve Karayip Topluluğu (CARICOM) çerçevesindeki işbirliği dahil, ilgili bölgesel ve uluslararası konular ele alındı.

Görüşmelerin ardından Dışişleri Bakanı Brutus ile beraber gazetecilere açıklama yapan Davutoğlu, Türkiye'nin Haiti ile duygusal bağları olduğunu, iki ülkenin de büyük deprem felaketleri yaşadıklarını belirtti.

HAİTİ DEPREMİ

Davutoğlu, Haiti'deki depremden sonra Türk devleti ve halkının hemen harekete geçerek deprem mağdurları için yardım kampanyaları düzenlediğini ve Haiti halkının yardımına koştuğunu hatırlattı.

Davutoğlu, TİKA ilgililerinin de kısa süre içinde Haiti'yi ziyaret edeceğini, teknik ve ekonomik alanlarda Türkiye'nin yapabileceği yardımların gözden geçireceğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71