TEM'de trafik çilesi başladı

TEM Otoyolu'nda trafik çilesi başladı. Gebze-Körfez kavşağı ile Gebze-İzmit Doğu kavşağı arasında yapılacak çalışmalar sebebiyle bu güzergahta gece saat 03'ten itibaren 24 Temmuz'a kadar otoyol ulaşıma kapatıldı.

TEM'de trafik çilesi başladı
banner95

stanbul'dan Ankara yönüne giden sürücüler otoyolunGebze Kavşağı'ndan D-100 Karayolu'na katılıyor. Otoyolu'un Gebze kesiminde trafik kilitlendi, trafik adım adım akıyor. Yaklaşık 30 kilometre ilerleyen sürücüler tekrar Körfez Kavşağı'ndan otoyola dahil oluyor. Ancak Gebze Kavşağı'ndan D-100 Karayolu'na katılımdan itibaren uzun kuyruklar oluştu. Bazı sürücüler, TEM Otoyolu'nun kapalı olmasından haberi olmazken, bazıları da yolun 81 gün kapatılmasına tepki gösterdi. Trafikte saatlerce bekledikten sonra D-100 Karayolu'na katılan sürücüler, "Bu halk bu çileyi hak etmiyor. 81 gün yol kapanır mı nasıl bir çiledir? Bu sıcakta bu yapılacak iş değil? Uyarı nerede yapılmış? Kimsenin haberi yok. Tamamen büyük bir saygısızlık. Daha önce bildirebilirlerdi. Köprüden itibaren uyarabilirlerdi. Bu zaten kurumlarımızın tamamen huyudur. 2 saatten 2 kilometre geldik. Daha ne kadar trafikte bekleyeceğiz Allah bilir." diyerek tepkilerini dile getirdi. Bu arada D-100 Karayolu'ndan trafikte yoğunluk gözleniyor. Öte yandan Kara yolları ekipleri de kapatılan yoldaki çalışmalarına belirlenen mevkilerde çalışmalarına başladı.

Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada, TEM’in Gebze Kavşağı ile Körfez Kavşağı arasındaki bölümünde üstyapı iyileştirilme çalışmaları yapılacağı, 81 gün sürmesi planlanan çalışmaların ‘24 saat esasına’ göre yürütüleceği, çalışmanın 24 Temmuz saat 17.00’de tamamlanacağı, onarımın yapılacağı güzergâhta TEM’e diğer bağlantı yollarının da kapatılacağı kaydedilmişti.(CİHAN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71