Servis sıklığında değişikliğe gitti

Arkas Line, hali hazırda dört gemi ile verdiği Batı Afrika servisine Mart ayı itibariyle 5. gemiyi ekledi. 2.500 TEU kapasiteli Türkiye’nin en büyük konteyner gemisi Gülbeniz A ile kapasitesi artırılan servis artık haftalık verilecek.

Servis sıklığında değişikliğe gitti
banner95

Arkas Line, 2012 yılının Eylül ayından beri sunduğu Batı Afrika servisini Mart ayı itibariyle yeniden düzenliyor. Ticaretin gelişme kaydettiği bu yeni pazara olan talebin artmasıyla kapasitesini artırma kararı alan şirket  Türkiye’nin en büyük konteyner gemisi Gülbeniz A’yı bu servise ekledi.

Batı Afrika rotasına Tangiers’i de ekledi

Batı Afrika servisindeki gemiler; Algeciras-Bata-Malabo- Lagos/Apapa-Tema-Abidjan-Tangiers-Algeciras rotasını izliyor. Marguisa Line işbirliğiyle verilen servis kapsamında; Algeciras limanında aktarılan yükler buradan Batı Afrika limanlarına ulaştırılıyor. Batı Afrika limanlarından alınan yükler ise, Arkas Line tarafından Algeciras aktarmalı olarak Akdeniz ve Karadeniz’deki tahliye limanlarına taşınıyor. Arkas Line, filosundaki değişik tipte konteynerler sayesinde her turlu talebe cevap verebiliyor. İstendiği taktirde demonte halindeki bir fabrikanın tüm alet ve ekipmanlarını değişik tipte konteynerlerle taşıyabiliyor. Ayrıca soğutuculu (reefer) konteynerlerle sebze, meyve veya belirli bir ısıda götürülmesi gereken her turlu malı güvenle yerine ulaştırıyor.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71