Mercedes-Benz Türk tarihinde bir ilk

Mercedes-Benz Türkiye'de ürettiği otobüsleri ve 2013 yılından beri satışını gerçekleştirdiği Setra marka otobüslerini, “Busworld Turkey 2014” fuarında sergiledi. Mercedes-Benz Türk tarihinde ilk defa bir lansman otobüsün içinde yapıldı. Basın mensuplarına Türkiye pazarına ilk kez sunulan Setra TopClass ailesinin yeni nesil 500 serisini tanıtan Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Burak Tarım, yeni ürünün sektörün zirvesi olarak tanımladı.

Mercedes-Benz Türk tarihinde bir ilk
banner95

Mercedes-Benz Türk’ün 12.560 m2lik geniş standında Mercedes-Benz Conecto Solo ve Conecto Körüklü, Mercedes-Benz Travego 15 SHD, Mercedes-Benz Tourismo 15 RHD ve Tourismo 16 RHD,  Setra 515 HD, Setra 516 HD/2 ve Setra 517 HDH’den oluşuyor. Sergilenen bu modellerin yanı sıra ziyaretçiler, ikinci el otobüs satış faaliyetlerini yürüten BusStore, Mercedes-Benz Satış Sonrası Hizmetler ve Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in sunduğu hizmet ve kampanyalar hakkında kurulan özel standlar üzerinden bilgi edinebiliyorlar.

Setra TopClass Türkiye’de ilk kez tanıtıldı

Türkiye pazarına ilk kez sunulan Setra TopClass ailesinin yeni nesil 500 serisi; Euro 6 motoru, aerodinamik tasarımı, güçlendirilmiş karoserisi ve lüksü yeniden tanımlayan donanımıyla sektörün zirvesine yerleşiyor.

Mercedes-Benz tarafından geliştirilen 476 PS (350 kW) gücünde, EURO 6 normuna uygun, sıralı 6 silindirli  motoruyla Setra, kullanıcılarına benzersiz bir güç ve çekiş  sunuyor. Euro 6 motor teknolojisindeki daha verimli yanmayla beraber araç daha az yakıt tüketiyor ve daha az emisyon üretiyor. Yenilenen aerodinamik tasarımın yanında, yüksek hızda otomatik olarak alçalan karoseri ve daha pek çok diğer yenilik aracın yakıt tüketimini optimize ediyor.

TopClass 500 Serisi’nin, 3 akslı 14 m uzunluğundaki S 517 HDH modeli 476 PS (350 kW) gücünde, EURO 6 normuna uygun, sıralı 6 silindirli motorla donatılıyor. 54 kişilik yolcu kapasitesine sahip bu model, Mercedes-Benz’in yaygın servis ve yedek parça ağıyla da,        Türkiye’ nin her yerinde kullanıcısının yanında yer almaya hazır.

Burak Tarım: “Mercedes-Benz Türk, 46 yıllık liderliğini güçlendiriyor”

Fuarda ziyaretçiler ve basın mensupları ile bir araya gelen Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Burak Tarım “46 yıllık geçmişi olan Mercedes-Benz Türk, otobüs sektöründeki lider konumunu bugüne kadar ürünlerinde en üst seviyede güvenlik, konfor, ergonomi, güç ve performans sunarak, ekonomi ve yüksek kazanç için gerekli tüm şartları yerine getirerek korudu. Bunun yanı sıra geniş satış sonrası hizmetler ve servis ağı ve yüksek ikinci el değeri de sektörde tercih edilmemizde önemli etkenler oldu. Kendi bünyemizde yer alan BusStore ve Mercedes-Benz Finansal Hizmetler ile yaptığımız ortak çalışmalar neticesinde, sektörün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak çözüm paketlerini genişleterek sunmaya devam etmeyi ve 2014 yılında da başarılı bir yıl geçirerek, şehirlerarası otobüs pazarındaki lider konumumuzu korumayı hedefliyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes;

“Mercedes-Benz Türk, sektörde 46 yılını dolduran köklü ve güçlü bir şirket. İstanbul ve Aksaray’da direkt olarak 5.000’i aşkın çalışana istihdam sağlarken, Türkiye genelinde de 4.000 kişilik bir bayi ağına sahip. Bugüne kadar 807 milyon € ‘luk bir yatırım gerçekleştirdik. Üretime başlamamızdan bugüne kadar da toplamda 70.000 adetlik otobüs üretimi yaptık. “Busworld 2014 Turkey” fuarında Mercedes-Benz Türk olarak ürettiğimiz “70.000’inci Otobüs”ümüzü sergiliyor olmanın grurunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71