banner126

İETT’nin web sitesi yenilendi

Günlük 250 bine yakın ziyaretçi sayısı bulunan İETT’nin web sitesi www.iett.gov.tr yenilendi. Kullanıcı kolaylığı ve teknoloji trendlerinin göz önüne alındığı site mobil kullanım kolaylığı ile de fark yaratıyor. En çok ziyaret edilen kamu siteleri arasında yer alan İETT web sitesi, yüzde 32.40 oranı ile organik ziyaretçi oranı en yüksek olan site olma özelliği taşıyor.

banner179
İETT’nin web sitesi yenilendi
banner95

Yeni sitede eski web sitesinde yapılan analizler değerlendirildi. Ziyaretçilerin en çok kullandığı ve en çok zaman geçirdiği sayfalar göz önüne alınıp, bu sayfalara ana sayfadan tek dokunuşla erişim imkânı sağlandı.

 “Tek dokunuşla mobil uygulama görünümü”

CRM Sistemi üzerinden gelen soru ve talepler göz önüne alınıp, kullanıcıların operatör desteği olmadan bu işlemleri yapabilmeleri için gerekli sayfalar ön plana çıkarıldı. 2015 web teknolojisi trendleri de göz önünde bulundurularak ve responsive tasarım seçilerek mobil platformlardan da erişim kolaylığı sağlandı. Bu özellik adres değiştirmeden bulunduğunuz sayfayı mobil görünüme kavuşturuyor.

Ayrıca site tasarlanırken engelli erişimine uygunluğu dikkate alınarak bu konuda sürekli iyileştirme devam edecek şekilde bir alt yapı oluşturuldu. Sitede araç sefer planlarına ek olarak araçların gerçek zamanlı bir şekilde durağa varış süreleri ve konumları da kullanıcıya sunulmaya başlandı. Sitenin tasarımında ise sade ve modern bir görünüm tercih edildi.

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178