banner126

En beğenilen otomotiv firması seçildi

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Sektörün Enleri 2015” anketinde öğrenciler “En Beğenilen Otomotiv Firması” ödülüne Otokar’ı layık buldu.

banner179
En beğenilen otomotiv firması seçildi
banner95

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı anket ile otomotiv kategorisinde “En İyi Otomotiv Firması” ödülüne layık görüldü. İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Sektörün Enleri 2015” ödül töreni 16 Mayıs Cumartesi günü farklı sektörlerde yer alan markaları bir araya getirdi. Düzenlenen törende “En İyi Otomotiv Firması” ödülünü Otokar adına Satış Müdürü Murat Tokatlı, İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdülkadir Gayretli’den teslim aldı.

Tokatlı “Sektörün Enleri 2015” ödül töreninde öğrencilere teşekkür ederken sözlerine şöyle devam etti: “Kuruluşundan bugüne araştırma ve geliştirmeyi varoluş nedeni olarak gören ve bu doğrultuda her yıl cirosunun yüzde 4’ünü Ar-Ge’ye ayıran şirketimizin üniversite öğrencileri tarafından ödüllendirilmesi gurur verici. Ciromuzun neredeyse tamamını kendi tasarımımız olan araçlardan elde ediyoruz. Ar-Ge konusundaki çabalarımızın bir sonucu olarak 2013 yılında Ar-Ge merkezimiz Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından otomotivde ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi Ödülü’ne layık görüldük. Türk şirketi olarak sürekli yeni teknolojiler geliştiriyoruz ve yüzde 100 yerli ürünlerimizle artık ihracat pazarlarında da önemli bir oyuncu haline geldik.”

Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından 4’üncü Türk Patent Ödülleri Töreni’nde “Patent Ligi 5’incisi” olarak seçildiklerini hatırlatan Tokatlı, “Son 5 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs markasıyız. Türkiye’nin en büyük özel sermayeli savunma sanayii şirketi olarak performansımız Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) tarafından 1’incilikle ödüllendirildi. Türkiye’nin geleceğine yaptığımız yatırımlarla yeni nesle, global pazarlarda başarı yakalamayı alışkanlık haline getirmiş bir şirket bırakmak istiyoruz. Üniversite öğrencilerinin verdiği bu anlamlı ödül, bugüne kadarki tüm çabalarımızı bir anlamda taçlandırıyor” dedi.

Kariyer Günleri başta olmak üzere proje danışmanlığı, Ar-Ge çalışmaları, teknik geziler ve staj imkânları ile farklı alanlarda gençlerle bir araya gelen Otokar, geçtiğimiz yıl üniversitelerde yaptığı Electra Kampüste” etkinliği ile de Türkiye’nin ilk elektrikli otobüsü Doruk Electra’yı üniversite öğrencileri ile tanıştırdı.

“Electra Kampüste” projesiyle Doruk Electra’yı üniversite işbirliği dahilinde öğrencilerin deneyimlemesine sunan Otokar, bununla otomotiv sanayinin geldiği son teknolojiyi göstermişti.

YORUM EKLE
banner184
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178